Zbavte se octomilek pomocí jednoduché pasti

Tento malý a poměrně nenápadný malý hmyz se dokáže velmi rychle množit. Pokud mají k dispozici zdroje potravy, jako je zralé ovoce, rozlité nápoje či zbytky jídla. Jejich přítomnost v domácnosti bývá značně nepříjemná a hygienicky problematická. K dispozici je však několik efektivních způsobů, jak se octomilek zbavit dříve, než se stanou skutečným domácím problémem.

Jak si poradit s octomilkami

Nejprve je důležité vědět, co octomilky přitahuje. Pokud se chcete vyhnout invazi tohoto nepříjemného hmyzu ve svém domě, nesmíte nechávat nikde volně ležet jídlo ani sladké nápoje. Octomilky jsou přitahovány jak čerstvým, tak zkaženým jídlem, takže je také důležité častěji vynášet odpadky.

Existuje účinná past, která dokáže tyto otravné mušky udržet pod kontrolou. Je to jednoduchá a efektivní metoda, pro kterou máte potřebné ingredience pravděpodobně již doma. Vezměte malou nádobu, ideálně mističku, a dejte do ní něco, co octomilky láká.

To může být zkažené jídlo, ocet nebo červené víno. Mističku překryjte průhlednou potravinovou fólií a pomocí párátka nebo jehly do ní udělejte malé dírky.

Foto: Shutterstock

Jednoduchá past, která nic nestojí

Umístěte mističku nebo malou nádobu na místo, kde se octomilky nejčastěji vyskytují nebo kde se vám nejvíce množí. Typicky to bývá v kuchyni nebo v místnostech s velkými okny, kterými tento nepříjemný hmyz vletí dovnitř. Octomilky do nádobky nalétají, ale ven se už nedostanou.

Pokud se octomilky již přemnožily a nevíte, jak se jich rychle zbavit, existuje jednoduché řešení. Zapněte vysavač a všechny je vysajte. Je to rychlé a efektivní, a nemusíte čekat, než se všechny mušky nachytají do pasti. Nakonec proveďte důkladná preventivní opatření. Vyhoďte veškeré zkažené jídlo do popelnice a pečlivě zkontrolujte, jestli jste někde nezanechali volně ležet jídlo nebo sladké nápoje.

Foto: Shutterstock, zdroj: GoodHouseKeeping, Webmd