Bohatou úrodu cuket vám zajistí použití PET láhví

Nemáte dostatek prostoru na skleník v zahradě, ale i tak chcete pěstovat cuketu? Zkuste využít předpěstování zeleniny v PET lahvích. Je to velmi ekonomické a zároveň nepotřebujete žádnou velkou plochu. Nastřádejte si pár lahví dopředu a pusťte se do zahradničení. Můžete tak vyzkoušet cukety, rajčata, okurky i jahody. Cukety jsou velmi vděčné a odmění se vám velkou úrodou.

Jak vyrobit z PET lahve mini skleník

Připravte si nastřádané PET lahve. Důkladně jí vymyjte a odstraňte etiketu. Na každou rostlinku potřebujete jednu. Uřízněte lahev ze spodu tak, abyste jí mohli širší částí zasunout do připravené zeminy. Na horní části lahve vystřihněte pár uzavíratelných okýnek. Díky tomu, bude provizorní skleník větrat a zároveň bude mít rostlina potřebné teplo k růstu. Víčko můžete odšroubovat, ale v případě špatného počasí si ho uschovejte.

Foto: Shutterstock

Sázení a péče o rostliny

Do takových skleníčků můžete zasadit sazenice cukety. Takto si je krásně předpěstujete a až budou rostliny větší, skleník už potřeba nebude.

Rostliny sázejte od sebe tak daleko, abyste je v plném růstu nemuseli přesazovat. Cukety od sebe sázejte do vzdálenosti 1 m.

Rostlinky v PET lahvi zalévejte jednou denně a nechte okýnka otevřená. V případě, že očekáváte velký déšť nebo krupobití, tak je zavřete, aby se rostlinky neponičily.

Výhodou lahvových mini skleníků je, že jsou velmi nenákladné. Připravíte je i do malé zahrádky a PET lahve můžete na příští sezónu schovat a potom je využít další rok.

Foto: Shutterstock, zdroj: Pestujme, LittleBins, LaidbackGardener