Dejte do pračky vlhčený ubrousek. Má to silný efekt na výsledek praní

Trik s vlhčeným ubrouskem by měl znát každý majitel domácích mazlíčků, který je nešťastný ze silně znečistěného oblečení, jenž se mu nedaří pořádně vyprat. Pokud neustále bojujete s tím, že máte na oblečení chlupy, které musíte složitě kartáčovat, vlhčený ubrousek vám vaši námahu výrazně ulehčí. A nebudete se už muset obávat nosit ani tmavé oblečení, na kterém jsou zvířecí chlupy výrazně viditelné.

Proč používat vlhčený ubrousek na praní

Je dost pravděpodobné, že pokud jste majitelem psů nebo koček, a to především dlouhosrstých plemen, která línají, tak jejich chlupy neustále ulpívají na vašem oblečení. Odstranit tyto chlupy pomocí praní v pračce, se zdá logické. Problémem však je, že se často stává, že i po vyprání chlupy na oblečení nadále ulpívají.

Vlhčený ubrousek vám pomůže z vašeho oblečení odstranit veškeré drobné nečistoty, které se v pračce během pracího cyklu nevyperou a vy je následně musíte složitě odstraňovat kartáčem. Nezáleží na tom, jestli k praní použijete dětské nebo odličovací ubrousky, všechny jsou totiž vyrobené z měkkého a odolného materiálu. Vlhčený ubrousek na sebe pochytá všechny nečistoty, i ty těžko odstranitelné, jako jsou vlasy či zvířecí chlupy.

Foto: Shutterstock

Jak prát s použitím vlhčeného ubrousku

Do bubnu pračky vložte klasický vlhčený ubrousek, který zakoupíte v každém supermarketu i drogerii. Následně přidejte špinavé prádlo, které před vložením do pračky mírně protřepete a rozložíte. Prádlo nedávejte do pračky zmuchlané, jelikož tak zabraňujete dokonale vypranému prádlu. Následně nasypte, do k tomu určené přihrádky v pračce, váš oblíbený prací prostředek a zvolte vhodný prací program. Po doprání pračky vyjměte ubrousek a zkontrolujte, jaké nečistoty na něm ulpěly, budete jistě překvapeni. Pokud by vaše oblečení bylo hodně zašpiněné, můžete během praní použít ubrousků více, třeba tři.

Foto: Shutterstock, zdroj: simplemost, BrightSide