Jak se zbavit mravenců v bytě?

Jak se zbavit mravenců v bytě?

Mravenci jsou nezvaní hosté, kteří se k nám domů stěhují zpravidla dvakrát v roce – nejdříve to zkouší na podzim, kdy můžeme v bytě narazit na červené mravence (faraony), na jaře zase na malé černé potvůrky, jež si nejdříve nenápadně oťukají terén a poté se objeví v hojném počtu.

Tak či onak se určitě shodneme na tom, že mravenci v bytě nepředstavují nic, po čem bychom toužili. Nikdo nechce vidět zástupy drobné havěti, jak si vesele pochoduje přes kuchyňskou linku, lezou do cukru a všechno sladké je pro ně lákavým cílem. Nabízí se otázka: jak na mravence v bytě, abychom je donutili opustit náš byt a už nikdy se nevrátit?

Hlavně zachovejte klid!

Jasně, asi nikoho nepotěší pohled na lezoucí mravence, kteří si vytváří cestičky a drze si přivlastňují naši domácnosti. Jakmile mravence objevíte, zachovejte klid. První věc, kterou musíte udělat, je vypozorovat, odkud k vám do bytu mravenci lezou. Zpravidla mají jedno místečko, kde se shlukují a odkud se dostanou zvenčí k vám a zase zpátky. Snažte se pozorovat zástup mravenců, který vás s největší pravděpodobností zavede k cíli.

Jak se zbavit mravenců v bytě?

Jakmile objevíte místo, odkud mravenci vylézají, přichází na řadu otázka, jak se zbavit mravenců v bytě. Dobrou zprávou je, že možností, jak vyhubit tuhle nezvanou havěť, je hned několik – takže když vás zklame jedna, můžete vyzkoušet další. Máme pro vás několik tipů, tak se na ně pojďme společně podívat!

Pár babských rad

Naše babičky měly své ověřené postupy, kterými se snažily zbavit mravenců. A jelikož babičky byly moudré ženy, byla by škoda, nevyzkoušet jejich triky, co myslíte?

  • do cestiček, kterými se mravenci pohybují, nasypte některé z následujících koření: skořici, majoránku, bazalku, mátu, jalovec, hřebíček, pepř
  • až vypijete turka, lógr z kávy nevyhazujte, naopak jej nechte vysušit a pak jí nasypte do cestiček, nebo přímo na samotné mravence
  • pěstujte si doma mátu, bazalku, levanduli nebo eukalyptus, vůně těchto rostlinek nezvané hosty odpuzuje a funguje tedy i jako prevence
  • do cestičky položte rozdrobené kvasnice s cukrem, jakmile si na této „dobrotě“ mravenci pochutnají, umřou

Co dalšího platí na mravence

Pokud by u vás výše zmíněné metody nezafungovaly a vy jste nadále přemýšleli, co na mravence v bytě, můžete vyzkoušet ještě následující triky.

  • pokud zpozorujete, že se mravenci hojně shlukují na kuchyňské lince, položte na ni osolený celer, mělo by je to odpudit
  • někdo si nemůže vynachválit klasickou skořici, kterou mravenci pro její výrazné aroma nesnáší
  • najdete-li místečko, odkud mravenci vylézají, můžete jej zkusit zalepit zubní pastou

redakce

Zajistit si bydlení snů zpravidla není žádná legrace - a přes to - je to jeden z životních cílů většiny z nás. Problémy, kterými si procházíme při zařizování bydlení, řešily už generace před námi a podobné problémy čekají i naše potomky. Díky našemu portálu získáte spoustu cenných rad a tipů, díky kterým bude vaše cesta k bydlení snů o něco snadnější!