Jak zařídit malou koupelnu. Pár základních kroků z ní vykouzlí úžasný prostor

Pokud bydlíte v paneláku nebo jiném bytovém době, pak máte pravděpodobně problém s malou koupelnou. Prostor v takových koupelnách bývá omezený, ale s několika promyšlenými modifikacemi a vylepšeními můžete z drobné koupelny vytvořit koupelnu funkční a praktickou. Na sprchování a mytí rukou přece nepotřebujete velký prostor.

Zvolte kombinovanou toaletu

Malá koupelna, do které navíc musíte ještě zahrnout i toaletu, musí být chytře vyřešená. Zkuste některé kombinované funkce, jako je například toaleta kombinovaná s bidetem. Tato kombinace vám ušetří jednak místo v koupelně, ale také vodu.

Inspirace malé koupelny

Další vhodnou kombinací je sprchový kout a vana v jednom. Dnes už se prodávají kombinované sprchové kouty, které jsou určeny právě pro malé koupelny. Toto řešení nemusí být staromódní, bytoví designéři přišli s mnohými nápady, díky kterým se tento kombinovaný sprchový kout bude hodit i do moderní koupelny. Navíc je kombinovaný sprchový kout cenově dostupným řešením.

Využijte výšku ve svůj prospěch

I malé koupelny mohou mít poměrně vysoké zdi, které jednoduše můžete využít jako úložný prostor. Běžné věci, které často používáte, si ponechte na dosah ruky, abyste nemuseli pokaždé hledat schůdky nebo žebřík. Naopak na horních regálech mohou být věci, které až tak často nepotřebujete. Pokud se obáváte tvrdých nádob či skříněk, můžete zvolit také měkké síťoviny nebo plastové či textilní organizéry.

Kapsy různých velikostí jsou skvělé pro hřebeny, žehličky na vlasy a další předměty. Tyto kapsy nemusíte zavěšovat na dveře – dejte je kamkoli, kde pro vás budou praktické.

Zvolte úzké umyvadlo

Na mytí rukou nepotřebujete tolik prostoru. Úzké umyvadlo vám může pomoci vyřešit prostorové nedostatky místnosti. Abyste zajistili větší podlahový prostor, můžete si koupit závěsné umyvadlo s malým prostorem skříňky pod ním. Úzká umyvadla vám poskytují veškeré funkce, které potřebujete pro jednoduché úkoly, jako je mytí rukou nebo čištění zubů.

Foto: Shutterstock

Najděte malou vanu

Stejně jako existují malá umyvadla, existuje také malá vana. Ačkoli pro vanu bude určitě potřeba určitý prostor, nemusíte si volit obří vany. Právě malé vany, které splní svůj úkol (pohodlně se v nich vykoupete), jsou dalším řešením prostoru. Pokud máte specifický tvar koupelny, jako je například koupelna v podkroví, můžete vanu umístit do těchto problematických prostor, abyste ušetřili místo.

Koupelnové skřínky do malé koupelny

Na trhu je k dostání nepřeberné množství koupelnového nábytku. Koupelnové skříňky do malé koupelny jsou jedním ze segmentů tohoto trhu. Vybírat si tak můžete z různých barev a řešení pro malé koupelny. Zvolit můžete závěsné skříňky, abyste si usnadnili úklid. Tyto skříňky můžete namontovat do výše, čímž se vám ušetří podlahová plocha.

Nainstalujte toaletu bez nádrže

V malé koupelně se počítá každý centimetr. Takže pokud se zjistíte vážný nedostatek místa, dokonce i nemnoho centimetrů, které přicházejí s toaletami bez nádrže, může udělat rozdíl. Odstranění faktoru nádrže z toalety činí vaši toaletu utěsněnou, méně nápadnou a určitě méně prominentní. Ať už jste si vybrali model bez nádrže, nebo ten, jehož nádrž je skrytá ve stěně, budete mít ještě několik centimetrů pro nohy, když sedíte, a další prostor pro vše, co potřebujete udělat v koupelně.

Nezapomeňte, že toalety bez nádrží stále potřebují přístup k instalaci, takže nemůžeme jednoduše změnit svou polohu v koupelně. Někdy instalace toalety bez nádrže přichází s určitými dalšími náklady, ale pokud opravdu chcete získat další prostor, může to stát za to!

Foto: Shutterstock, zdroj: autorský článek

Jsem nezávislý žurnalista a také závislý kutil a pěstitel. Vše, co se kolem domu šustne a stojí za pár slov rád prostřednictvím písmenek sdílím se čtenáři. Rád poradím s financemi, hypotékou, ale i se stavbou domu.