Každé znamení trpí na jiné nemoci. Vyzkoušejte léčebné bylinky podle znamení zvěrokruhu

S našimi znameními je spojeno mnohem více než jen roční období, ve kterém jsme se narodili. Každé znamení trpí na jiné nemoci, a proto i léčivé bylinky jsou často velmi rozdílné. Podívejte se, jaké bylinky se hodí právě pro vás.

Beran (21. března – 19. dubna)

Beran je znamení ohně, které je ovládané planetou Mars. Bylinky vhodné pro toto ohnivé znamení jsou takové, které čistí krev a mají vysoký obsah železa. Jsou to kopřivy, kořen lopuchu, třezalka či kajenský pepř.

Na nespavost a uklidnění je vhodný čaj z meduňky či malé množství chmelu, které najdeme třeba v pivu.

Býk (20. dubna – 20. května)

Lidé narození ve znamení Býka jsou ovládáni planetou Venuše. Tato planeta představuje krásu a touhu. Proto léčivé bylinky vhodné pro Býky často krásně vypadají a nádherně voní. Býci mají oslabený krk a trávicí systém, proto je pro ně vhodná lékořice, levandule, pampeliška, tymián či šalvěj.

Blíženci (21. května – 20. června)

Blíženci jsou kreativní stvoření a jsou velmi akční. Díky jejich aktivnímu životu trpí více na nachlazení. Dále je trápí úzkosti a mnohdy i nespavost. Pro Blížence je vhodná lékořice, levandule a eukalyptus. Na dýchací potíže je vhodný čaj z petrklíčů.

Rak (21. června – 22. července)

Vodní znamení, které je velmi empatické a loajální ke svým blízkým. Velmi se o své přátele strachují. Také mají sklony k depresím a zažívacím problémům. Na potíže s trávením je vhodná máta či fenykl. Další léčivé bylinky, které jsou pro Raky obzvláště prospěšné, jsou pampelišky, heřmánek a řebříček.

Lev (23. července – 22. srpna)

Lvi jsou ohnivé znamení, které je velmi společenské. Jejich nejvíce oslabený orgán je srdce. Často také trpí na vysoký krevní tlak. Užitečné bylinky pro Lvy jsou třezalka, meduňka, vlaštovičník a zejména hloh.

Panna (23. srpna – 22. září)

Panna je ovládaná planetou Merkuru. Léčivé bylinky tohoto znamení jsou často malé a mají pestře zbarvené květy. Hrozí problémy s trávením, proto je vhodné organismus čistit pomocí kopřiv a zeleného čaje. Další vhodné bylinky jsou třezalka, lékořice, kopr a jitrocel.

Váhy (23. září – 22. října)

Znamení Váhy je vzdušné a vládnu mu planeta Venuše, což je planeta lásky a krásy. Váhy mají oslabeny ledviny a nadledviny, proto je vhodné si dělat čaj z šípku, kopřiv a borůvkových listů. Pro organismus je užitečná také máta, tymián a řebříček.

Štír (23. října – 21. listopadu)

Vodní znamení pod vládou Marsu a Pluta. Pro Štíry jsou vhodné bylinky, které vyrovnávají pohlavní hormony. Aloe vera, bazalka, diviznový kořen a kontryhel jsou velmi prospěšné bylinky pro Štíry. Dále také je velmi užitečný pelyněk, kozlík lékařský, zázvor a chmel.

Střelec (22. listopadu – 21- prosince)

Střelec je ohnivé znamení pod vládou Jupitera. Nejvhodnější bylinky pro Střelce jsou takové, které podporují játra, jelikož tento orgán mají nejvíce oslaben. Léčivé bylinky jsou šalvěj, dubová kůra, muškátový oříšek, pampeliška, třezalka, heřmánek a máta.

Kozoroh (22. prosince – 19. ledna)

Kozoroh je pod vládou planety Saturn. Kozorozi mají nejvíce oslabeny klouby, kosti, kolena a zuby, proto potřebují byliny s vysokým obsahem vápníku. Kostival lékařský je vhodný na bolesti kloubů a kolen. Dále je zdravotně přínosný heřmánek, přeslička a divizna.

Vodnář (20. ledna – 18. února)

Vodnář je vzdušné znamení a vládne mu Uran. Nejvíce prospěšné jsou bylinky na nervový systém a krevní oběh či na podporu inspirace. Mučenka, aloe, hřebíček, kozlík a chmel jsou velmi přínosné bylinky pro Vodnáře.

Ryby (19. února – 20. března)

Ryby jsou vodní znamení pod vládou Jupitera a Neptuna. Velmi užitečné bylinky pro Ryby jsou takové, které posilují imunitní systém a mají antibakteriální účinky. Pelyněk, světlík, řebříček, dobromysl, ovesná sláma, anýz a muškátový oříšek udělají jejich organismu dobře.