Netradiční barvy rozzáří váš interiér

Netradiční barvy rozzáří váš interiér

Dávno pryč jsou doby, kdy byla každá chalupa vybílená. Jednou za dva roky se rozmíchalo vápno a hospodář v roli malíře pokojů bílil a bílil, až stěny jen svítily. Ten samý materiál se využil i pro nátěr fasády a malířské práce byly hotové.

Dnes si můžete vybrat z nepřeberného množství barevných odstínů, speciálních přípravků na různé materiály a práci za vás rádi převezmou profesionální malíři, natěrači, tapetáři a lakýrníci.

Netradiční barvy rozzáří váš interiér

Stačí jen zvolit preferovanou barvu do každého pokoje, nebo nechat barevné řešení svého bytu na odbornících. Malování pokojů a lakýrnické práce se většinou neobejdou bez promyšleného návrhu. Platí, že velké plochy jsou nejpraktičtější v neutrální barvě. Není pak problém kombinovat s výraznějšími barvami nábytku a doplňků. Pokud však máte nějakou svou oblíbenou barvu, nebo se nebojíte experimentovat, není důvod se při malování pokojů držet při zemi.

Jako vhodné barvy pro velké plochy jsou doporučovány barvy běžné v přírodě. Malíři a natěrači tedy nejčastěji namáčejí štětce do zelené a modré, případně bílé a šedivé, které nám příroda nabízí nejvíce. Pestré barvy, jako je červená, oranžová, fialová, žlutá nebo růžová, mohou při dlouhodobém působení dráždit. Na druhou stranu mohou tyto barvy působit velmi efektně, například na jedné ze stěn pokoje. Takový výrazný prvek v pokoji může také vyvolat úsměv na tváři, povzbudit mysl a rozjasnit ponurý den. Sytě žlutá barva na stěně dokáže prosvětlit pokoj, jako by do něj stále svítilo slunce. Červená a oranžová podporují chuť k jídlu, je tedy na zvážení, zda si s nimi vybarvíte kuchyň, nebo se jim raději zdaleka vyhnete.

Syté barvy se v posledních letech stále častěji objevují při malování bytových jader či fasády. Nemáte-li odvahu pochlubit se svou oblíbenou výraznou barvou při zateplování a nátěru fasády, potěšte se s ní aspoň v jedné z menších místnůstek v bytě. Nebo popusťte uzdu fantazii při lakování dveří. Zkušený lakýrník si poradí s nejedním bláznivým nápadem. Velmi oblíbené jsou také velkoplošné tapety či fototapety, případně různé nálepky na stěny.

Ať už se přikláníte k tradičnímu řešení v souladu s přírodními barvami, nebo se rádi pustíte do odvážných experimentů, spolehněte se vždy na kvalitní barvy a pomůcky pro malování, nebo nechejte práci specializované firmě. Ušetříte si tak čas i námahu a i ty nejoriginálnější nápady uskutečníte ke své naprosté spokojenosti.

Foto: Shutterstock.com.

redakce

Zajistit si bydlení snů zpravidla není žádná legrace - a přes to - je to jeden z životních cílů většiny z nás. Problémy, kterými si procházíme při zařizování bydlení, řešily už generace před námi a podobné problémy čekají i naše potomky. Díky našemu portálu získáte spoustu cenných rad a tipů, díky kterým bude vaše cesta k bydlení snů o něco snadnější!