Dávejte do toalety pravidelně čajový sáček. Je to hotový zázrak 

Domácnost jako ze škatulky? To je snem nejedné hospodyně. Pravidelný úklid je sice samozřejmostí, přesto se v domácnosti objevují nešvary vytvořené častým používám a vystavováním povrchu tekoucí vodě, především pak v koupelně. Úklidové prostředky mnohdy slibují hotový zázrak, ale s výsledkem přichází zklamání. Ušetřete peníze a sáhněte po účinném pomocníkovi, kterého má každý ve spíži – černý čaj. 

Kdo je na světě nejkrásnější?

První tip, jak použít černý čaj při úklidu koupelny je leštění zrcadel. Stačí uvařit plnou konvici silného čaje, nechat jej vychladnou a následně povrch zrcadla ošetřit připravenou tekutinou. Poté zrcadlo vyleštěte měkkým hadříkem, aby se lesklo. Pohleďte – kdo je na světě nejkrásnější? Teď už se můžete směle zeptat!

Správná péče pro vaše ruce

Je obecně známo, že černý čaj neutralizuje pachy. Pokud jste zrovna uvařili výtečnou krmi, ale stále z dlaní cítíte pozůstatky toho, co jste připravovali, připravte si lázeň, díky které se nepříjemného zápachu v mžiku zbavíte. Postačí vám jeden nebo dva čajové sáčky, které následně použijte jako klasické mýdlo. Možná vás překvapí, že síla černého čaje neutralizuje zápach i po cigaretách.

Foto: Freepik

Stále se lesknoucí klozet

Ano, je to tak. Toaletu je velice těžké udržovat stále ve formě, především díky neustálému kontaktu s vodou. Vodní kámen je nepřítel číslo jedna, který za sebou zanechává nevzhledné mapy, které oku příliš nelahodí. Vhoďte několik sáčků čaje do záchodové mísy a nechte působit. Dle intenzity znečištění postačí od pěti minut až po celou noc. Poté sáčky vylovte, toaletu řádně umyjte a spláchněte. Nestačíte se divit, co sáček použitého čaje dokáže za parádu. Při pravidelném používání se zbavíte většiny tmavých skvrn. Efektivní je také využití při údržbě umyvadla, vany nebo ve sprchovém koutě. 

Pokud máte doma vyklizeno do posledního smítečka, stačí už se jenom pohodlně naložit do vany a dopřát si relax. Když i ke koupeli přihodíte čajový sáček, jeho ozdravné účinky se projeví zklidněním pokožky a uvolněním svalů. Není to zázrak? Od pár doušků čaje po užitečného pomocníka v domácnosti, to vše v sobě ukrývá černý čaj.

Foto: Shutterstock, zdroj: farmersalmanac, thedailytea