Špatně táhnoucí vysavač vám prodlouží úklid. Přitom lze jednoduše vyřešit, aby táhnul jako nový

Pokud jste si během posledního úklidu všimli, že váš vysavač táhne o něco méně, než tomu bylo dříve, může být na vině mnoho příčin. Ty lze však ve většině případů poměrně snadno vyřešit tak, aby přístroj opět fungoval jako nový a poskytl vám maximální výsledky. 

Proč váš vysavač přestal sát 

Vysavač se může porouchat v důsledku mnoha problémů. Zkušení kutilové však varují před těmi nejčastějšími z nich a jak je můžete napravit. Za sníženým sáním však většinou stojí překážka v hadici vysavače, která se tam z nějakého důvodu při posledním uklízení zasekla. V takovém případě je dobré tuto část přístroje odpojit a pokusit se ji vyndat, například prošťouchnutím. Jakmile budete hotovi, už by měl sát opět jako dříve. 

Sání vysavače může někdy komplikovat také plná nádoba na odpad či nedostatečně vyprázdněný jednorázový sáček. Ještě před tím, než se vrhnete do úklidu, byste se proto měli podívat, zda obsah spotřebiče vyprázdněn. Pokud tomu tak není, rozhodně to co nejrychleji udělejte. 

Foto: Shutterstock

Na vině může být i ucpaný filtr 

Každý vysavač obsahuje minimálně dva filtry. Jeden slouží zejména k zabránění vniknutí prachu do motoru při sání, zatímco druhý vyfukuje ven špinavý vzduch. Oba dva byste měli alespoň jednou za čas důkladně očistit, neboť se v nich mohou usazovat větší nečistoty. Ty poté brání důkladnému sání a akorát vám prodlužují úklid domácnosti.  

Ještě horší pak může být situace v případě, že se váš vysavač snadno přehřívá. Pokud právě tato příčina i vaším problémem, raději se poraďte s odborníkem nebo přístroj reklamujte. Je ovšem možné, že teplotu zařízení může zvyšovat i jeho nadměrné používání nebo sání velkých předmětů, jako jsou například papírové kapesníky či kusy látky. 

Foto: Shutterstock, zdroj: CNET, NYTimes