Jaké barvy se hodí pro výmalbu ložnice?

Jaké barvy se hodí pro výmalbu ložnice?

Ložnici každý z nás vnímá tak trochu jinak. Pro někoho je to místo určené čistě pro spánek, pro jiného je to útočiště po náročném dni, pro dalšího kombinace obojího. Určitě i vy svou ložnici vnímáte jinak a podle svého, což je samozřejmě v pořádku. Je logické, že si ji chcete zařídit tak, aby se vám líbila a abyste se v ní cítili dobře.

Při zařizování ložnice nejde jen o správnou volbu nábytku, především postele, která zde představuje dominantu. Stejně tak je důležité vybrat vhodné barvy, které podtrhnou celkové zařízení a vaší ložnici dodají ten správný šmrnc!

Máte svého favorita?

Už jste se zamysleli nad tím, jakou barvu zvolit do ložnice? Máte svého favorita, nebo stále ještě tápete, který odstín bude nejlepší? Jestliže stále ještě nemáte jasno, ničemu to nevadí. Než vezmete do ruky štětec nebo váleček, určitě si přečtěte náš dnešní článek. Bude pro vás užitečnou inspirací, jakou barvou si vymalovat svou ložnici.

Vhodné odstíny

Mezi vhodné barvy do ložnice považujeme spíše ty tlumenější. Přeci jen je ložnice místem, kde se spí a odpočívá, kde se tělo regeneruje a kde nabíráme potřebné síly do nového dne. Ložnice by proto měla působit uklidňujícím dojmem, abychom se zde dokázali uvolnit a relaxovat. Proto mezi vhodné barvy na zdi do ložnice nedoporučujeme nějaké příliš křiklavé, hodně výrazné nebo snad neonové odstíny, které by působily jako pěst na oko a vnitřně by nám nedovolily odpočívat.

Barvy, které podporují spánek

Jakou barvu zvolit do ložnice, aby podporovala klidný a ničím nerušený spánek? Možná patříte k těm, kteří mají se spánkem problémy, často se v noci budíte, převalujete se ze strany na stranu a nemůžete najít vhodnou polohu. I proto vám doporučujeme nepodcenit správnou volbu barvy, která by mohla vaše problémy ještě zhoršit. Ideální barva vhodná do ložnice je třeba světle zelená, světle modrá nebo třeba jemná broskvová. Kdo má rád jednoduchost, ten může vsadit na klasickou bílou, se kterou zkrátka nikdy nemůžete nic zkazit. Chybu neuděláte ani tehdy, pokud svou ložnici vymalujete do světlounce fialové barvy. Nezapomeňte vhodně zkombinovat i bytový textil, který by měl s barvami ložnice ladit.

Ložnice podle feng shui

Zaujalo vás staré čínské učení feng shui a ptáte se, jak se na volbu barev do ložnice tváří právě tohle známé umění? Jestliže chcete vědět, jakou barvou vymalovat ložnici a ctít přitom pravidla feng shui, pak byste měli vědět, že staré čínské učení dává přednost zemitým odstínům. Barvy do ložnice podle feng shui jsou proto velmi střídmé a řadíme sem například zelenou, odstíny hnědé, případně i okrová má v ložnici své místo.

Foto: Unsplash.com.

Autor

Zajistit si bydlení snů zpravidla není žádná legrace - a přes to - je to jeden z životních cílů většiny z nás. Problémy, kterými si procházíme při zařizování bydlení, řešily už generace před námi a podobné problémy čekají i naše potomky. Díky našemu portálu získáte spoustu cenných rad a tipů, díky kterým bude vaše cesta k bydlení snů o něco snadnější!