Vhodná rostlina v ložnici zlepšuje vzduch, nevhodná může stát za nechutí k sexu

Vhodná rostlina v ložnici zlepšuje vzduch, nevhodná může stát za nechutí k sexu

Kdysi naše babičky říkaly, že rostliny nepatří do místností, kde se spí. Ačkoliv většinou dáváme babičkám za pravdu, v tomto případě musíme říct, že je tomu povětšinou naopak. Některé rostliny mohou být v ložnici zdravotně velice prospěšné. Chce to jen vědět, jak vybrat. Nehleďte proto jen na vzhled, ale i na vlastnosti rostliny, kterou si pořizujete. Pojďme se tedy nyní podívat na ty, které jsou jako stvořené k umístění vedle postele.

Jak rostliny v ložnici pomáhají?

Některé druhy rostlin dokáží pracovat jako spolehlivý „čistič vzduchu“ – vychytávají škodlivé látky a toxiny, které vznikají z cigaretového kouře, ale i z kobercových lepidel, laků nábytku, plastů, barev a nátěrů, čalounění, čisticích prostředků nebo aromatických sprejů. Mezi jejich další schopnosti patří zvyšování přirozené vlhkosti, redukce prachu a navíc během fotosyntézy přeměňují oxid uhličitý na kyslík. To má na naše zdraví vliv hned v několika ohledech:

  • lepší dýchání, zejména při nachlazení nebo alergiích
  • více energie a omezení chronické únavy
  • snížení citlivosti očí
  • omezení bolestivosti hlavy.

Vhodná rostlina v ložnici zlepšuje vzduch, nevhodná může stát za nechutí k sexu

Jaké rostliny jsou do ložnice ideální?

Některé rostliny mají výše zmíněné účinky mnohem výraznější než jiné. Mezi „přirozené osvěžovače a čističe vzduchu“ patří zejména chryzantéma, zelenec, gerbera, dracéna, datlovník, fíkovník, areca, hedera (neboli břečťan popínavý), tchynin jazyk, lopatkovec, šplhavnice, ledviník nebo filodendron. Vybrat si můžete podle konkrétních účinků i podle vzhledu.

Vhodná rostlina v ložnici zlepšuje vzduch, nevhodná může stát za nechutí k sexu

Jaké druhy naopak k posteli nedávat?

Pokud věříte na pověry nebo vás oslovilo učení feng-šuej, nejsou doporučované nejen usušené květiny, ale ani ty s trny nebo ostrými listy – mají mít špatnou energii a oslabovat chuť na sex. Všeobecně je pak doporučované to se zelení nepřehánět a držet se střídmého množství. Do ložnice kvůli našemu dýchání určitě také nepatří silně aromatické květiny s těžkou vůní nebo s pylem.

Foto: Shutterstock.com.

Autor

Zajistit si bydlení snů zpravidla není žádná legrace - a přes to - je to jeden z životních cílů většiny z nás. Problémy, kterými si procházíme při zařizování bydlení, řešily už generace před námi a podobné problémy čekají i naše potomky. Díky našemu portálu získáte spoustu cenných rad a tipů, díky kterým bude vaše cesta k bydlení snů o něco snadnější!