Vyzrajte nad prostěradlem a složte ho snadno a rychle. Tento návod se stal hitem internetu

Napínací prostěradla jsou jedny z nejprodávanějších na trhu. Ještě aby nebyly v oblibě, lehce se skládají, nežehlí se a nestane se, že by se prostěradlo svlékalo z matrace. Jak takové prostěradlo úsporně složit, aby se nám vešlo do skříně?

Jak si poradit se skládáním napínacího prostěradla?

I když jsou tyto typy prostěradel populární, někoho může odrazovat obtížnější skládání. Skládání se zdá na první pohled těžší, ale jakmile přijdete na tento fígl, bude pro vás složení prostěradla hračkou.

Vyprané a vysušené prostěradlo si uchopte v rozích a lehce protřepte, tak aby se rozprostřelo na posteli nebo na čisté podlaze. Vždy nejbližší rohy vložte do sebe. Oba přeskládané rohy upravte zevnitř prsty, aby nebyly rohy zmačkané.

Obdobně potom poskládejte rohy, které máte navlečené na rukou. Z prostěradla by vám měl vzniknout čtverec. Ten potom upravíte, srovnáte a můžete dál pokračovat ve skládání jko s klasickým prostěradlem.

Foto: Shutterstock

Další typy prostěradel

Prostěradla se vyrábějí v různých rozměrech a také z různých materiálů.

Jersey prostěradla

Jersey jsou vyrobena z přírodní bavlny s přidanou umělou složkou. Mají pevnou, ale pružnou strukturu. Prostěradlo je příjemné a krásně se s ním manipuluje při převlékaní matrací. Jedná se o levnější materiál. Při výběru dejte pozor na vyšší gramáž – dobře pruží a jsou příjemnější na dotek.

Damaškové plátno

Pokud si můžete dovolit utratit za prostěradlo vyšší částku, rozhodněte se pro prostěradlo z damaškového plátna. Materiál je 100 % bavlna s vysokou gramáží. Bavlna se upravuje česáním. Toto hustě tkané plátno je známé pro svojí pevnost, odolnost a vysoký lesk.

Froté

Jedná se o nejběžnější bavlněnou tkaninu. Prostěradla z tohoto materiálu krásně sají a snadno se udržují. Mají také dost dlouhou životnost. Má oproti ostatním materiálům vyšší gramáž. Vysoké rohy prostěradla jsou vhodné pro vyšší matrace. Jejich hřejivost je oblíbená zejména v zimních měsících. Navíc se tento materiál vůbec nemusí žehlit.

Foto: Shutterstock, zdroj: YouTube, Craneandcanopy, sleepopolis