Proč je lepší mýt nádobí v myčce než v ruce. Důvodů je hned několik

Vlastnictví myčky je velkou výhodou v kuchyni i domácnosti. Díky tomuto spotřebiči se válka proti špinavému nádobí vede nesrovnatelně lépe. A důvodů je mnohem více. Několik si jich spolu shrneme.

Energeticky šetrné mytí nádobí

Ačkoliv pořízení myčky není úplně levná záležitost, její provoz se nám vyplatí. Její energetická náročnost je daleko nižší, něž obyčejné mytí nádobí ve dřezu. Myčka dokáže umýt nádobí v několika litrech vody, které si sama ohřeje na potřebnou teplotu. Ta během mycího programu zůstává stejná a není třeba ji dopouštět. Pro srovnání uvedeme, že při běžném mytí ve dřezu spotřebujete cca 40 litrů vody, myčka spotřebuje zhruba 7. A to už je značný rozdíl.

Tím se ušetří nejen na vodě, ale hlavně na elektřině a případně i plynu. Na ohřátí vody při ručním umývání spotřebujeme průměrně 2,6 kWh. Za objemu stejného množství nádobí myčka spotřebuje necelou 1 kWh. Poděkuje vám tak životní prostředí i vaše peněženka.

Hygiena na prvním místě

Mytí nádobí v myčce je i daleko hygieničtější. Houbičky a drátěnky jsou nekonečnou líhní různých bakterií, plísní a jiných nečistot. ty si pak vesele roztíráme po talířích a hrnečcích ze kterých jíme a pijeme. Odporné. Ve dřezu můžeme dokonce nalézt více než 100 milionů bakterií na centimetr čtvereční .

Myčka oproti tomu ničí bakterie pomocí horké vody. Horká voda je spolehlivý likvidátor 99 % bakterií. Moderní myčky dokonce disponují funkcí vlastní sanitace, která si automaticky řídí likvidaci podobného znečištění.

Foto: Freepik

Ušetřete čas a námahu

Koho by bavilo neustálé mytí nádobí. Myčka vám dovolí váš čas zužitkovat lépe. Už nemusíte ztrácet čas bojem s odolnými nečistotami.

Tyto spotřebiče často disponují funkcí, která odstraní i zažrané nečistoty. Pomocí intenzivního mycího programu všechny nečistoty zmizí bez zbytečné námahy s rukama ponořenýma do vody. Jedinou práci, kterou musíte vykonat, je naplnění a vyklizení myčky.

Vám tak zbyde čas na jiné aktivity. Například můžete věnovat více času našemu portálu, v krajním případě i rodině a dětem.

Foto: Shutterstock, zdroj: homestolove, choice