Ne každá hospodyňka ví, jak vyzrát na páchnoucí lednici. Snadný fígl ji zase vyvoní

Zapáchající lednice může být způsobena špatným skladováním potravin, umístěním aromatických potravin nebo počínající hnilobou. I když důvod zápachu z lednice odstraníte, je možné, že štiplavý zápach se v ní bude stále držet. Jak tedy lednici správně vyčistit, abyste kvůli zápachu neztratili chuť na všechny v ní uložené potraviny?

Odstraňte zdroj zápachu

První věc před tím, než se pustíte do důkladného čištění lednice je vyndat z ní všechny potraviny a zjistit, jestli je některá z nich zdrojem zápachu. Dívejte se po potravinách s počínající hnilobou, prošlou dobou trvanlivosti nebo aromatických pokrmech. Pečlivě všechny položky ve vaší lednici zkontrolujte a zpátky vložte pouze potraviny, u kterých jste si stoprocentně jistí, že jsou v pořádku. Aby vám aromatické potraviny, například plísňové sýry, neprovoněly celou lednici, stačí je před umístěním do lednice vložit do uzavíratelné nádoby.

Jak správně vyčistit ledničku

Po vyndání všech potravin lednici omyjte vaším oblíbeným čistícím prostředkem nebo směsí vody a mýdla. Na důkladnou dezinfekci chladničky použijte tekuté chlorové bělidlo, kterým umyjete stěny, strop, vnitřek dveří i těsnění. Následně vše ještě umyjte vlažnou vodou a osušte. Do takto umyté lednice vložte zpět všechny potraviny.

Foto: Freepik

Jedlá soda a kávová sedlina pohltí zápach

Rozprostřete na plech vrstvu jedlé sody a umístěte ho přes noc do lednice. Stejnou službu vám udělá i čerstvá kávová sedlina. Vypijte si tedy v klidu hrnek horké kávy a lógr nakonec vložte do lednice. Kávová vůně bude několik dní přetrvávat, ale brzy zmizí. Pokud se vám vůně vycházející z lednice zalíbí a budete chtít lednici pravidelně provonět, stačí když pokapete několik kuliček vaty nebo vatových tamponů vaším oblíbeným esenciálním olejem. Ovoněnou vatu následně umístěte do ledničky na několik míst a pokaždé vás při otevření chladničky překvapí příjemná vůně.

Foto: Freepik, zdroj: thespruce, aftermath