Pohádková ložnice na dosah ruky: jak se usíná pod nebesy?

Pohádková ložnice na dosah ruky: jak se usíná pod nebesy?

Také jste vždycky tiše obdivovali honosné postele s nebesy, které jste vídali v pohádkách? Záviděli jste princeznám, že v nich mohou usínat? A kdo ví – možná jste o takové posteli pyšnící se baldachýnem dokonce snili. A víte co? Proč si nedopřát skutečně královské snění, když pohádkovou ložnici můžete mít doslova na dosah ruky?

Postele s nebesy ve většině lidí evokují pocit luxusu a přepychu. Dříve bylo zvykem používat na baldachýn luxusní látky, proto se nebylo čemu divit, že jsme takové postele mohli vídat pouze v ložnici lidí, kteří si takový přepych mohli dovolit. Dnes si ho ale můžete dovolit snadno i vy.

Nejjednodušším řešením jsou postele s konstrukcí

Úplně nejjednodušší variantou je pořízení postele s již hotovou konstrukcí, nebo chcete-li jinak nazváno rámem. Tyto postele jsou robustní, hodně toho vydrží a v ložnici se jistě stanou dominantou. Nemusíte řešit, jak k nim nebesa připevnit, jsou totiž součástí konstrukce postele.

Jak připevnit baldachýn, když postel nemá rám?

Co když toužíte usínat jako na zámku, ale nechce se vám kvůli tomu kupovat kompletně nová postel? Ani tehdy se spánku pod nebesy vzdávat nemusíte, stačí k vaší stávající posteli připevnit baldachýn. Jak na to? Možností je několik. Do stropu se dají přivrtat kolejnice a do těch poté na tzv. žabkách zavěsit látku. Dalším řešením může být konstrukce připevněná nad postel.

Skutečný luxus? Kulatá postel s nebesy

Kdo si chce dopřát opravdový luxus, který doma nemá jen tak každý, ten by si měl do ložnice pořídit kulatou postel s nebesy. Už jen pohled na tato lůžka ve vás jistě evokuje pocit neskutečného pohodlí a vy si sami sebe představujete, jak na takové posteli každý večer usínáte. Máme pravdu?

Nebesa mohou být součástí i jedné postele

Usínat pod nebesy mohou i jedinci. Noc jako na zámku totiž zajistí i jednolůžko opatřené baldachýnem. Pro malé princezny bude taková postýlka dozajista splněným snem!

Foto: Unsplash.com, Pinterest.com.

Zařizování domácnosti je mou radostí a pro nelibost své rodiny neustále hýbu s nábytkem. Ráda Vám poradím s výběrem nábytku či zařízením interiéru, proto se na mě neváhejte obrátit v komentářích pod článkem. Budu se těšit na Vaše reakce!