Zařiďte si ložnici tak, aby byla dokonalým místem k relaxaci

Domov je tam, kde je i vaše srdce. Jenže co když se doma necítíte natolik útulně, jak byste chtěli? Jednotlivé místnosti v bytě mají různá poslání, a jestliže byste se v některé z nich měli cítit opravdu dobře, pak v ložnici. Právě zde dochází k uvolnění těla i mysli, k dobití energie a potřebnému odpočinku. Je třeba si uvědomit, že pokud se nebudete do své ložnice těšit a neradi v ní budete trávit čas, může to negativně ovlivnit vaši celkovou náladu. Zde je několik triků, jak z ložnice udělat dokonalé místo k relaxaci.

Postel na prvním místě

Není divu, že první věc, na kterou je třeba se zaměřit, je postel. Postel je dominantním kusem nábytku v každé ložnici a hlavně místem, na němž zde strávíte nejvíce času. Je třeba začít nalezením nejvhodnějšího umístění. Nejlepším místem je nejdelší nepřerušovaná zeď v místnosti, i když by to mělo být naproti oknu. Zeď za postelí by měla být výrazná, ať už barvou, nebo například díky obrázkům, využít lze také tapetu.

Zaměřte se na symetrii

Symetrie poskytuje určitou vizuální rovnováhu, která uklidňuje mysl a místnost pak působí mnohem jednotněji. Díky umístění postele uprostřed místnosti lze pravidelnosti dosáhnout celkem lehce, za pomoci nočních stolků a lampiček na každé straně postele. Jestliže k tomu není dostatek prostoru a postel je naproti oknu, nad postel lze pověsit zrcadlo, v němž se bude okno odrážet. I to je způsob, jak dosáhnout symetrie.

Pohodlná matrace a pěkné povlečení

Nic vás nenaláká k dobrému spánku tolik, jako pěkné voňavé povlečení a nadýchané polštáře. Nevnímejte povlečení jen jako praktickou záležitost, ale také jako designový doplněk celé místnosti. Materiál povlečení by měl být kvalitní. Chybu určitě neuděláte s členěním – více polštářů vypadá skvěle, dobře také vypadá přehoz přes deku. Pohodlná matrace by měla být samozřejmostí.

Uklidňující barvy

I když může místnosti dominovat výrazná barva, vždy by měla být doplněna uklidňujícími barvami ve světlých pastelových tónech. Monochromatická barevná paleta v podobě šedé, bílé, světlé modré, krémové či světle růžové je ideálem, do těchto barev lze konec konců ladit celou ložnici.

Různé typy světla

Ložnici dodáte hloubku, pocit tepla i útulnou atmosféru tím, že přidáte více zdrojů světla. Tím se myslí nejen hlavní stropní svítidlo, ale také stolní lampičky, podlahová svítidla nebo různá dekorativní osvětlení. Díky tomu lze pokoj osvítit v různých úhlech a vytvořit proměnlivou atmosféru i příjemné intimní přítmí.

Foto: Unsplash.com.

Autor

Zajistit si bydlení snů zpravidla není žádná legrace - a přes to - je to jeden z životních cílů většiny z nás. Problémy, kterými si procházíme při zařizování bydlení, řešily už generace před námi a podobné problémy čekají i naše potomky. Díky našemu portálu získáte spoustu cenných rad a tipů, díky kterým bude vaše cesta k bydlení snů o něco snadnější!