Postel je vhodné dvakrát ročně posypat jedlou sodou. Má totiž dezinfekční účinky

V posteli trávíme v podstatě jednu třetinu života. Proto je dobré se starat také o desinfekci postelí, protože i za krátký čas se zde vyskytují různé bakterie a viry. Pojďme se podívat na postup, jak jednoduše a rychle desinfikovat postele.

Regenerační schopnosti těla během spánku

Během spánku celé tělo regeneruje (regenerují tkáně, absorbování přijatých informací během dne…). Jenže zatímco vy spíte, tak se tělo také čistí fyzicky. Za toto čištění odpovídá zejména plíce, játra, ledviny a tlusté střevo. Tyto orgány odvádějí toxiny, jedy a další škodliviny pomocí potu, moči, slin a dechu. Není tedy překvapením, že vaše postel se stává terčem různých tělesných výměšků, které se do ní vsákly.

Tedy například pokud jste nemocní, tak se čistíte více. Prostěradlo i povlečení pak máte celé propocené. Proto je potřeba ihned po ukončení nemoci vyprat povlečení a prostěradlo. A i když nejste nemocní, měla by se postel čistit pravidelně. A jak se tedy vypořádat s prachem, špínou a roztoči?

Foto: Shutterstock

Zatočte s potem a roztoči pomocí sody

O jedlé sodě je známo, že vyniká v různých směrech. Využívá se v pečení, ale má také úžasné vlastnosti čištění a dezinfekce, které můžete využít i při očištění zanesené matrace. Postup je jednoduchý a potřebujete pouze dvě věci:

  • jedlá soda
  • vysavač

Ráno sundejte prostěradlo a pokud máte i chránič matrace, tak ten taky. Nezapomeňte obojí vyprat. Dále si vezměte vysavač a důkladně vysajte celou matraci. Také ji otočte a vysajte i druhou stranu. Připravte si sodu.

Na jednu matraci je vhodné dát cca 1 hrneček sody. Poté prosejte přes sítko hrneček sody a posypte celou matraci. Dále nechte působit 30 až 60 minut. Sodu však můžete nechat působit i celý den. Po této době si připravte vysavač a vysajte všechnu sodu. Soda je výborná i kvůli tomu, že působí i jako přírodní deodorant, který následně eliminuje nežádoucí pachy, mastnotu a také vlhkost z matrace.

Tip na čištění: jestliže před tím, než začnete sypat sodu na matraci, smícháte sodu s vonným olejem (nejčastěji levandule nebo eukalyptus), budete mít voňavou matraci dle své fantazie.

Tímto způsobem se můžete zbavit vlasů, nečistot, prachu a roztočů.

Foto: Shutterstock, zdroj: CleaningPro, Architecturaldigest