I do tmavé koupelny v paneláku lze dostat více světla

Krásně světlá koupelna je jako splněný sen. Sen, který si ale nemohou dopřát všichni. Ne každý z nás má totiž to štěstí, aby měl v koupelně okno – především panelákové koupelny se proto potýkají s nedostatek světla, díky kterému se pak v koupelně cítíte stísněně a třeba i nepříjemně.

Pohrajte si s osvětlením

Bez osvětlení se v koupelně neobejdete tak či onak, ať už v ní okno je nebo ne, večer byste si stejně museli svítit. Chce to ale světla rozmístit šikovně, protože tak dokážou hotové divy.  Ideální volbou jsou stropní podhledy, do kterých umístíte bodová světla – divili byste se, kolik světla vaše koupelna dostane. Samozřejmostí by měla být světla nad umyvadlem či zrcadlem.

Nebojte se zrcadel

Určitě vám nemusíme říkat, že zrcadlo má v koupelně své nenahraditelné místo. Nejenže zde slouží jako prvek dekorativní, je to zároveň i prvek funkční. A když si s umístěním zrcadel chytře vyhrajete, můžete s jejich pomocí do tmavé koupelny dostat více světla. Zrcadla mají úžasnou schopnost prostor zesvětlit a rozjasnit, proto se jich nebojte a klidně si do koupelny instalujte velké zrcadlo.

Využijte světlo odjinud

Vaše koupelna sice okno nemá, ale co místnosti, se kterými sousedí? V těch okna jsou? Pravděpodobně ano, proto se nebojte denní světlo využít právě odsud. Jak na to? Jako řešení se nabízí například luxfery, které se opět dostávají do popředí našeho zájmu a jsou trendy jako nikdy předtím. Komu nejsou luxfery zrovna po chuti, mohou vsadit na klasické okénko. Pokud se nechcete pouštět do stavebních úprav, můžete nedostatek světla vyřešit výměnou dveří – plné dveře vyměnit za celoskleněné, ideálně z mléčného skla, abyste si v koupelně zajistili soukromí.

Foto: Unsplash.com, Pixabay.com.

Zařizování domácnosti je mou radostí a pro nelibost své rodiny neustále hýbu s nábytkem. Ráda Vám poradím s výběrem nábytku či zařízením interiéru, proto se na mě neváhejte obrátit v komentářích pod článkem. Budu se těšit na Vaše reakce!