Čištění pračky ústní vodou přináší skvělé výsledky

Ústní voda je účinný pomocník v péči o váš chrup. Vypláchnutí ústní dutiny ústní vodou vás zbaví bakterií v puse a zajistí vám tak svěží dech a zářivý úsměv. Budete překvapeni, ale ústní voda má i další využití ve vaší domácnosti. Zkuste s ní třeba vyčistit pračku, výsledek vás ohromí.

Čištění pračky ústní vodou

Ústní voda bude pro vaši pračku úplný zázrak. Zbaví vás usazenin i vodního kamene. Navíc z vaší pračky odstraní případný zápach a dostaví se tak pocit čistoty a svěžesti, který bude přetrvávat až jeden měsíc. Čistou pračku ocení i vaše oblečení, které se lépe vypere a bude tak příjemně vonět. Jak tedy na to? Do prázdného bubnu pračky nalijte sklenici ústní vody. Druhou sklenici poté nalijte do nádržek na prací prášek a aviváž. Následně pračku naprázdno spusťte a to buď na samočistící program nebo na dlouhý program s teplotou minimálně šedesát stupňů. Po konci pracího procesu pračku vytřete vlhkou houbičku, zbavíte ji tak případných nánosů a bude se vám tak příjemně lesknout.

Foto: Shutterstock

Ústní voda a její další využití v koupelně

Čištěním dutiny ústní a pračky ale možnosti využití ústní vody nekončí. Díky ní můžete i vydezinfikovat váš zubní kartáček, který je přímo rájem pro bakterie. Stačí, když ho přes noc ponoříte do sklenky s ústní vodou. Trápí vás lupy a suchá pokožka hlavy? Nic s čím by si ústní voda neuměla poradit. Vmasírujte ji do pokožky hlavy, zabalte do ručníku a nechte působit. Ústní vodu ale můžete použít i jako účinný deodorant. Namočte si vatový tampon do ústní vody a několikrát s ním potřete vaše podpaží.

Ústní voda jako spolehlivý čistič

Ústní vodu využijete i při běžných úklidových pracích ve vaší domácnosti. Lze ji použít jako leštěnku a nalít ji do rozprašovače. Poté s ní můžete snadno vyblýskat zrcadla, okna, obrazovku od televize nebo motor od počítače. Díky dezinfekčním účinkům s ní můžete umývat i toaletu nebo ji používat jako dezinfekci drobných ran, například po kousnutí komárem.

Foto: Shutterstock, zdroj: athensmagazine, jpost