Kupujete novou pračku? Důležité aspekty, na které se zaměřit

Pokud se vám rozbila stará pračka a kupujete pračku novou, nezapomeňte se místo vzhledu zaměřit na důležité parametry, díky kterým si budete jistí, že vám dlouho vydrží a splní veškerá vaše očekávání.

Na co se zaměřit při výběru pračky

Pračku vybírejte důsledně, je to pomocník do domácnosti, který by vám měl ideálně vydržet dlouhá léta a je tudíž důležité, abyste s ní byli naprosto spokojeni a poměr výkon / cena byl s vámi v souladu. Největší slabinou moderních praček je máchání, proto je před vyndáním prádla z pračky vhodné proces máchání ještě jednou zopakovat. Toto by měli dodržovat především alergici.

Před nákupem pračky je důležité zhodnotit i jak je pračka úsporná a jestli má snadné ovládání. Svůj čas totiž můžete věnovat jistě zajímavějším věcem, než před každým praním strávit dlouhé minuty čtením manuálu. Zajímat by vás měla také velikost bubnu, provedení dávkovače nebo spotřeba energie. Je také vhodné si zjistit, jakými programy pro ekonomické praní vybraná pračka disponuje. Měla by obsahovat krátké programy, podporovat praní při nízkých teplotách nebo mít speciální programy pro bílé prádlo, džíny nebo ložní prádlo.

Foto: Freepik

Vychytávky, které povznesou vaše praní

Při výběru pračky zjistěte, zda-li má motor umístěný přímo na bubnu. Takový motor má menší vibrace a nižší hlučnost, pračka jej dokáže kdykoliv zastavit nebo změnit směr jeho otáčení. Díky tomu vznikají prací pohyby, například pohupování nebo drhnutí, které zvyšují efektivitu praní. Moderní pračky disponují také parní funkcí, která dokáže vyčistit i silně znečistěné oblečení a zároveň působí proti mačkání oděvů. Žhavou novinkou je i technologie Eco Bubble, která dokáže vyprat prádlo i ve studené vodě a tím ušetřit až 70 % energie. Alergici nebo lidé s citlivou pokožkou jistě ocení pračky, jenž obsahují speciální senzory, které měří čistotu vodu.

Foto: Shutterstock, zdroj: ariel, homequestionsanswered