Zařiďte svou ložnici podle zásad Feng Shui

Líbila by se vám ložnice podle Feng Shui, která by se stala vaším malým rájem na zemi? Pro mnoho lidí je ložnice zařízená právě podle starého čínského učení obrovským lákadlem, protože slibuje dokonalou harmonii energií a jejich správný soulad, což by mělo mít pozitivní vliv nejen na váš spánek, ale i celkovou psychickou pohodu. Pokud chcete poradit, jak svou ložnici zařídit podle zásad Feng Shui, pak jste tady správně!

Důležité je ctít pravidla

Možná bychom tomu neměli říkat pravidla, jako spíše zásady. Tak či onak je potřeba, abyste je dodržovali, protože jedině tak se vám podaří dosáhnout takového výsledku, se kterým budete maximálně spokojeni. A který bude odpovídat představám feng shui. Teď už se ale nezdržujme a pojďme se podívat, jak si ložnici zařídit tak, aby na vás byli staří čínští učitelé právem pyšní!

Žádná zrcadla

Staré čínské učení praví, že v ložnici zařízené podle Feng Shui nesmí být žádná zrcadla. Důvodem je odrážení energií směrem k vám, což by mohlo způsobit problémy se spánkem. Pokud přeci jen více, že zrcadlo v ložnici potřebujete, umístěte sem maximálně jedno a vyberte pro něho takové místo, abyste se v něm ve chvíli, kdy budete ležet v posteli, neviděli.

Nikdy ne čelem k oknu

Další pravidlo feng shui udává, že byste v posteli nikdy neměli ležet čelem k oknu. I pro tohle pravidlo má své vysvětlení – okno je totiž symbolem nebezpečí, protože se na vás zpoza něj může někdo dívat a podobně. Proto svou postel v místnosti vždy orientujte tak, abyste se nedívali přímo z okna.

Žádné křiklavé barvy

Chcete-li dosáhnout nejlepšího výsledku, musíte vybírat i barvy do ložnice podle feng shui. Ty by neměly být příliš výrazné a křiklavé, protože narušují spánek. Feng shui dává přednost spíše zemitým odstínům, které jsou v souladu s přírodou – například zelenou a hnědou a všechny jejich odstíny.

Decentně obrazů

Ptáte se, jak se na obrazy do ložnice Feng Shui tváří? Staré čínské učení vám nezakazuje umisťování obrazů do ložnice, přesto ale poukazuje na skutečnost, že byste v ložnici neměli mít obraz s motivem vody. Proč? Motivy vody totiž mohou přitahovat zloděje, kteří by narušili váš prostor. Určitě si obraz neumisťujte přímo nad čelo postele.

Elektronika zde nemá co dělat

Ložnice Feng Shui ctí pravidlo, že se jedná o místo pro odpočinek a relaxaci. Proto by se zde neměla nacházet žádná elektronika, která narušuje harmonické proudění energií. Ložnice dle Feng Shui je oázou klidu, kterou by televize, počítač nebo třeba i rádio jen zbytečně rušilo. A kazilo by celkový dojem.

Autor

Zajistit si bydlení snů zpravidla není žádná legrace - a přes to - je to jeden z životních cílů většiny z nás. Problémy, kterými si procházíme při zařizování bydlení, řešily už generace před námi a podobné problémy čekají i naše potomky. Díky našemu portálu získáte spoustu cenných rad a tipů, díky kterým bude vaše cesta k bydlení snů o něco snadnější!