Ještě teď můžete vysazovat květiny. Existuje řada těch, kterým zima vůbec nevadí

Léto je definitivně pryč, obloha se zatáhla a štiplavý vzduch připomíná blížící se zimu. Zahrada se připravuje na dlouhý spánek, přesto je nyní ještě vhodná doba k tomu zkrášlit její zákoutí nádherně kvetoucími rostlinami. Pojďte se s námi seznámit s těmi, které budou zářivě rozkvétat i v době prvních mrazů.

Vřesová pastva pro oči

Asi nejznámějším zástupcem podzimních zahradních barev je vřes. Jeho krása v každém odstínu je nedocenitelná, především, když všechno kolem usíná a splývá do zimních barev. Při nákupu vřesu vždy pamatujte na to, aby byl krásně zelený po celé své délce. Pro kvetení si vyžaduje slunné stanoviště, které je vhodné neměnit, přesazování snáší velice špatně.

Květy ve znamení podzimu

Jaké květiny se vám při tomto ročním období vybaví? Paletu barev až do listopadu vám zaručí hvězdnice křovitá, nádherná rostlina, která svými květy prozáří každou zahradu. Pokud chcete toto období charakterizovat zcela přesně, vzpomeňte na listopadku nebo-li chryzantému. Tato květina spojená s hřbitovní dekorací bude vítaným hostem i pro vaši zahradu. Je velice spolehlivá, má výdrž, navíc nevyžaduje žádnou speciální péči. Až do mrazu kvete také rozchodník, který je rovněž na péči velice nenáročný, avšak nesnáší přílišnou vlhkost. Rozchodníky nádherně vyniknou především pokud je nasadíte k sobě. 

Pokud chcete trochu experimentovat a přizvat si do zahrady ne tolik typické, přesto půvabné hosty, zvolte příkladně mochyni, jejíž oranžové lampionky doslova rozzáří každý kout. Vilín roste velmi rychle, bez pravidelného střihu se z něj zakrátko stane až několik metrů vysoký porost, to nic nemění na tom, že kvete i v prosinci a tak si můžete užívat jeho krásy téměř po celou zimu.

Foto: Freepik

Nezapomeňte na jaro

Podzim je ideální období pro výsadbu cibulovin na příští jaro. Nezapomeňte na ně, protože to budou právě ony, kdo se probudí do barev s novou sezonou. Kromě klasických tulipánů, narcisů a hyacintů jsou to také sasanky nebo příkladně okrasný česnek. 

Nechte svou zahradu kvést v každé roční době, stačí si jen vybrat tu správnou odrůdu a pak se již nechat rozmazlovat pohledem na květiny až do pozdní zimy. 

Foto: Shutterstock, zdroj: Housebeautiful, Gardenersworld