Všechny pampelišky na zahradě zmizí použitím přírodního roztoku

Dobře udržovaný trávník dodává vaší zahradě dokonalou atmosféru. Avšak hojná přítomnost pampelišky může nepříznivě ovlivnit jeho kvalitu. I když několik pampelišek vnese trochu barev do travní monotónosti, nadměrný růst těchto žlutých květů není žádoucí. Pokud chcete ochránit svou zahradu před dalším šířením této žluté rostliny, zkuste tento snadný trik na jejich likvidaci.

Plevel musí pryč

Plevel v zahradě je problém, se kterým se mnozí zahrádkáři potýkají celoročně. Nejenže nežádoucí rostliny zaberou místo a živiny, které pak nemohou dostat ty které jste zasadili, ale také se rychle rozšiřuje po celé zahradě a objevuje se dokonce i mezi dlaždicemi chodníků a příjezdových cest. Proto je nutné s jeho likvidací neotálet, jinak si můžeme zadělat na velké potíže.

Původ, šíření a likvidace pampelišky

Pampelišky jsou rostliny, které mají tendenci se velice rychle šířit. Po odkvětu se z jejich žlutých květů stane chmýří s mnoha semeny, které vítr snadno rozfouká do různých směrů. Ačkoliv mají pampelišky některé pozitivní vlastnosti pro lidské zdraví, přílišné množství v zahradě není v mnoha ohledech vítané. Pokud se chcete pampelišek zbavit, aniž byste se museli trápit vytrháváním, vyzkoušejte tento jednoduchý trik.

Stačí posypat pampelišky či jiný plevel malým množstvím jedlé sody a nechat ji působit. Soda postupně rozloží a spálí celou rostlinu až ke kořenům, což znamená konec jakékoliv rostliny.. Přitom byste měli dávat pozor, aby se jedlá soda nedostala na záhony s užitkovými nebo okrasnými rostlinami, protože by mohla způsobit i jejich poškození.

Foto: Shutterstock

Využijte běžné prostředky z domácnosti

V kuchyni můžete najít také další ingredience, které vám mohou pomoci v boji s pampeliškami. Ocet a sůl patří mezi ty, které jsou na plevel velmi dobře platí. Stačí smíchat v rozprašovači půl hrnku octa a půl hrnku vody, přidat půl hrnku soli a čajovou lžičku prostředku na mytí nádobí, vše důkladně promíchat a následně tuto směs nastříkat přímo na pampelišky, případně jiné nežádoucí rostlinky.

Foto: Shutterstock, zdroj: TipsBulletin, Weekand, ReadersDigest