Vyhubení mravenců levnou metodou. Stačí trocha mouky

Mravenci jsou v podstatě neškodný hmyz než se přemnoží a začnou tvořit neplechu jak na zahradě, tak v domácnosti. Na zahradě se velmi kamarádí se mšicemi. Dokážou tento škodlivý hmyz zanést na jakoukoliv rostlinu a tím ohrozit její zdraví. Mravenci mají tak malé tělo, že pro ně není problém dostat se kamkoliv do domu. Jakmile objevíte velké množství mravenců na některém místě v domě, musíte jednat. Jak proti nim bojovat?

Citrón je důkladně odpudí

Vůně citrónu je pro mravence velmi dráždivá a spolehlivě je odpudí. Vytipujte si prostory odkud vylézají a pokapejte místa citrónovou šťávou. Umístěte tam i plátky citrónu, aby se aroma na místech drželo co nejdéle.

Vůně skořice proti mravencům

Skořice má velmi aromatickou vůni a pro mravence je přímo dráždivá. Zasypte jí cestičky, které mají mravenci vyšlapané v domě či bytě. Uvidíte, jak rychle tito nezvaní hosté odejdou. Skořice pomáhá spolehlivě i na vyhubení mravenců v zahradě. Vytvářejí se vám dírky v půdě z vytvořených podzemních mravenišť? Zasypte oblast skořicí, zalijte horkou vodou a máte vystaráno.

Foto: Freepik

Postřik z jedlé sody

Jedlá soda je opravdu všemocná. S její pomocí zatočíte i s invazí mravenců ve vaší domácnosti. Vyrobte si postřik z jedlé sody a vody. Místa, kde se hmyz vyskytuje důkladně postříkejte. V případě potřeby postup několikrát zopakujte.

Mouka mravence zahubí

Máte – li mravenců doma opravdu hodně a chcete je vyhubit? Zavaříte jim s moučným popraškem. Mravence lákají sladké věci, které obsahují sacharidy. Bílá mouka je sacharidů plná. Ale jim se po pozření mouky ucpává trakt a dojde k jejich uhynutí. Postup se však musí několikrát za sebou opakovat, aby se vyhubila celá mravenčí kolonie.

Foto: Freepik, zdroj: apartmenttherapy, simplifyingfamily