Minimalismus je v módě aneb jak na trendy interiér

V posledních letech se v interiérovém designu neustále setkáváte s pojmem minimalismus. Co pro vybavení interiérů opravdu znamená, a jak docílit tohoto vzhledu? Kterým místnostem sluší minimalismus nejvíce a čím se tento styl bydlení inspiroval? To najdete v následujících řádcích.

Obývací pokoj je interiér pro minimalistický styl jako stvořený

Právě obývacím pokojům sluší jednoduchý, vzdušný styl s hladkými elegantními liniemi a bez zbytečností, které by vyplňovaly prostor. Na tom si právě zakládá minimalistický styl, jehož hlavním znakem je, že méně je více.

Díky minimalistickému stylu vypadají obývací pokoje opticky prostornější a někomu se mohou zdát až trochu nudné, ale na druhou stranu neuvěřitelně usnadňují úklid. Ačkoli by mělo být v takto vybaveném obývacím pokoji co nejméně nábytku, některé kousky se prostě opomenout nesmí. Jedná se především o sedací soupravu, obývací stěnu s TV stolkem a konferenční stolek.

Právě konferenční stolek má v minimalisticky zařízeném obývacím pokoji významnou roli. Kromě toho, že se jedná o praktický kousek, měl by i designově ladit se zbytkem interiéru a měl by mít jednoduché linie. Mnoho zajímavých modelů konferenčních stolků najdete na https://yourhomestory.cz/konferencni-stolky, kde se nabízí i kousky, jež skvěle propojí minimalismus s industrialismem.

Úklid kuchyně nemusí být náročný, pokud i sem zapojíte minimalismus

Komplexní úklid kuchyně včetně všech poliček a horních skříněk rozhodně nepatří k oblíbeným domácím činnostem. Přitom si jej můžete výrazně usnadnit, jestliže pustíte minimalismus i sem, a to včetně jídelního koutu.

Při výběru kuchyňské linky volte modely, které nedisponují otevřenými policemi ani úchytkami na skříňkách. V oblasti designu pak sáhněte po přírodních či světlých dekorech. Ačkoli se mohou zdát náročné na úklid, opak je pravdou. Moderní kuchyňské linky totiž mají hladká dvířka bez zbytečných zdobení, díky čemuž je stačí přetřít vlhkým hadříkem nebo utěrkou.

Totéž platí i při výběru nábytku do jídelního koutu, skvělou volbou jsou masivní stoly čistých tvarů. Jídelní židle by pak měly být v neutrálních barvách a také jednoduché, i když právě u nich můžete trochu popustit uzdu své fantazii. Na opravdu povedené modely jídelních židlí se můžete podívat zde https://yourhomestory.cz/zidle.

Díky minimalistickému stylu bydlení dopřejete i své duši více harmonie a možná pak budete chtít tento trend prosadit i v dalších pokojích. Mnoho zajímavých inspirací naleznete na YourHomeStory, který za vás sleduje aktuální módní trendy.