Neutrácejte zbytečně. Domácí tablety do myčky si vyrobíte snadno

Stále více lidí dává přednost myčce nádobí před klasickým ručním mytím. Možná jste i vy již dávno přišli na to, že myčka vás vyjde levněji a především je to daleko pohodlnější. Vrásky na čele vám možná přidělávají tablety, které k mytí kupujete. Ty totiž nejsou vůbec zadarmo…

Pokud chcete na mytí nádobí ušetřit, zapomeňte na kupované kapsle a místo toho si je vyrobte hezky doma. Výroba vyjde na pár kaček a výsledek bude stát za to.

akf ffm / Shutterstock.com

Co budete potřebovat na výrobu domácích tablet do myčky?

Dobrou zprávou je, že většinu surovin, které na výrobu domácích tablet do myčky potřebujete, máte zpravidla doma úplně běžně, díky čemuž se jejich výroba ještě zlevní. A pokud by se náhodou stalo a vy jste doma některou z potřebných surovin neměli, koupíte je za hubičku.

Potřebujete:

  • 350 gramů práškové sody na praní
  • 350 gram jedlé sody
  • 150 gramů kuchyňské soli
  • 150 gramů kyseliny citronové

Recept na výrobu je vlastně úplně jednoduchý. Všechny sypké suroviny smícháte a přidáte do nich trochu vody tak, aby vám vznikla kaše. Tu poté vložíte do tvořítek na led (ideálně do silikonové formy, ze které půjdou krásně ven) a necháte je uschnout. Poté je můžete vyloupat z formičky a skladovat v suché nádobě.

Piotr Wytrazek / Shutterstock.com

Čím domácí tablety do myčky vylepšit?

Pro svůj dobrý pocit můžete domácí tablety do myčky ještě vyšperkovat a přidat do nich další složky, díky kterým budou ještě lepší. Do směsi na výrobu tablet tak můžete přidat:

  • leštidlo
  • bělidlo
  • změkčovadlo vody
  • sypký prostředek do myčky

I když necháte tablety v původním receptu, o jejich účinnost a efekt se určitě bát nemusíte.

Foto: Shutterstock.com.

Zařizování domácnosti je mou radostí a pro nelibost své rodiny neustále hýbu s nábytkem. Ráda Vám poradím s výběrem nábytku či zařízením interiéru, proto se na mě neváhejte obrátit v komentářích pod článkem. Budu se těšit na Vaše reakce!