Neutrácejte zbytečně: vyrobte si domácí sprej proti vodnímu kameni

Vodní kámen, to je prevít! Setkáváme se s ním asi úplně všichni, ale nikdo z nás ho jistě nevidí rád. Objevuje se nejen na bateriích, ale pozlobí nás i na toaletě nebo na dlaždičkách v koupelně.

Místo toho, abyste do boje proti vodnímu kameni vyrazili s posilou v podobě chemických prostředků a přípravků z obchodu, vyrobte si jednoho takového pomocníka doma. A to skoro zadarmo!

Neutrácejte zbytečně: vyrobte si domácí sprej proti vodnímu kameni

Na výrobu přípravku proti vodnímu kameni si připravte

Nejskvělejší na tom celém je, že k výrobě efektivního a účinného přípravku proti vodnímu kameni potřebujete jen dvě suroviny, přičemž jednu z nich má doma úplně každý. A tu druhou? Každá správná hospodyňka ji v poličce určitě najde taky!

Potřebujete:

  • 400 ml vody
  • 15 g kyseliny citronové

A to je vše! Obyčejná pitná voda teče z kohoutku nám všem. Kyselinu citronovou má taktéž většina z nás doma, pokud přeci jen ne, seženete ji v každém obchodě a to doslova za hubičku.

Neutrácejte zbytečně: vyrobte si domácí sprej proti vodnímu kameni

Jak si přípravek vyrobit

Ani výroba tohoto šikovného přípravku není vůbec složitá, což je další plus k dobru a důvod, proč nespoléhat na chemické přípravky a raději si jeden takový doma svépomocí a za pár minut vyrobit.

Jak na to:

Vodu přivedeme k varu a necháme lehce vystydnout. Poté do ní přidáme kyselinu citronovou a dobře promícháme. Jakmile voda vystydne, přelijeme ji do sprejovky a uzavřeme. Díky tomu, že se voda převaří, bude prodloužena její životnost a přípravek na vodní kámen vám tak vydrží o to déle.

Použití je vážně jednoduché

Použití podomácku vyrobeného přípravku proti vodnímu kameni je naprosto jednoduché. Prostě daná místa, která zlobí vodní kámen, přípravkem postříkejte a nechte ho alespoň čtvrt hodinky působit. Poté smyjte a v případě, že bude špína silnější, použijte houbičku pro její snazší odstranění.

Foto: Pexels.com, Pixabay.com, Shutterstock.com.

Nikol Kolomazníková

Zařizování domácnosti je mou radostí a pro nelibost své rodiny neustále hýbu s nábytkem. Ráda Vám poradím s výběrem nábytku či zařízením interiéru, proto se na mě neváhejte obrátit v komentářích pod článkem. Budu se těšit na Vaše reakce!