Obal od alobalu je všestranný pomocník. V žádném případě krabičku nevyhazujte

Pokud si kupujete alobal v krabicovém obalu, většinou krabičku otevřete, alobal z ní vyndáte a odstřihnete potřebnou velikost hliníkové fólie. Často se ale stává, že vám alobal při manipulaci vypadne a role se odmotá víc než jste chtěli. Při nesprávné manipulaci má také alobal tendence se muchlat a jeho použití je pak obtížnější. Je také dost možné, že jestli neznáte trik s vytahováním alobalu z obalu, tak papírovou krabičky od hliníkové fólie po otevření vyhazujete jako nepotřebnou do tříděného odpadu. S tím je teď ale konec. Obal od alobalu byl navrhnut tak, aby vám práci s hliníkovou fólií usnadnil.

Jak vytahovat alobal z krabičky

Možná děláte tu stejnou chybu jako většina lidí. Hliníkovou fólii vytáhnete z papírového obalu a ten následně vyhodíte. Zřejmě je to z toho důvodu, že nevíte, jak správně vytahovat alobal z krabičky a bojíte se, že se vám celý zmuchlá. Do zmuchlaného alobalu je následně složitější zabalit potraviny, které jím chcete zakrýt, aby neokoraly. Alobal ale nemusíte už stříhat nůžkami nebo trhat o hranu stolu. Krabička od alobalu je přímo stvořená pro manipulaci s alobalem. Stačí jen vědět jak na to.

Foto: Shutterstock

Jak tedy správně vytahovat alobal?

Krabičku otevřete pomocí otevíracího pásku tak, abyste ji nepoškodili a mohli ji opětovně otevírat a zavírat. Na obou koncích krabičky jsou vyznačená místa, na která je potřeba zatlačit a protlačit tak kus naznačeného papírového obalu dovnitř do krabičky. Papír z krabice tímto způsobem zatlačíte dovnitř, a ten tak vytvoří na obou stranách háček. Díky tomuto háčku vám role alobalu z krabičky nevypadne, ale bude se moct protáčet. Vy tak můžete alobal snadno odmotat a odtrhnout, aniž by mu hrozilo pomačkání. Alobal odtrhnete tak, že ho kus vyrolujete a následně krabičku přivřete. Alobal utrhněte o zoubkatou hranu krabičky, která vznikla při otevírání krabice, a to odstraněním otevíracího pásku.

Foto: Shutterstock, zdroj: TheKitchn, ReadersDigest, Pinterest