Ozdobné trávy se hodí do každé zahrady. Nevyžadují příliš péče a vypadají skvěle po celý rok

Ozdobné trávy se hodí do každé zahrady. Nevyžadují příliš péče a vypadají skvěle po celý rok

Stejně jako keře nebo květiny, součástí každé okrasné zahrady jsou ozdobné trávy, které ozdobí skalku i okraje záhonků. Jejich velkou výhodou je, že nevyžadují příliš péče a přitom vypadají opravdu dobře po celý rok. Na výběr je obrovské množství druhů s různými tvary listů, ale i rozličných velikostí a dokonce barev.

Ozdobné trávy se hodí do každé zahrady

Pěstování záleží na konkrétním druhu

Nároky, které si ozdobné traviny žádají, se dají jen obtížně shrnout, protože každý druh preferuje jiné podmínky a trochu jiné zacházení. Před jejich pořízením je vždy dobré se informovat ohledně péče a doporučených podmínek pro konkrétní rostlinu. Obecně se ale pro traviny dá najít několik základních doporučení, kterými je dobré se řídit:

  • Vysazujeme je ideálně od května do srpna
  • Nesázíme je příliš hluboko do země
  • Upravujeme je a popřípadě zastříháváme až zjara, nikoliv na zimu

Ve většině případů se jedná o trvalky, které nám vydrží při správné péči celý život, ale existují i výjimky. Výhodou velkého množství trav také je, že nádherně rozzáří podzimní zahradu, jež se jinak ukládá ke spánku. Právě začátkem podzimu začínají trávy kvést a některé pak koncem podzimu mění barvu do překrásných duhových odstínů. Květenstvo trav i podzimní zbarvení je často velice originální a na první pohled upoutá pozornost.

Ozdobné trávy se hodí do každé zahrady

Jak ozdobné trávy využít?

Díky tomu, že můžete sehnat různé velikosti i barvy, dají se trávy využít opravdu rozmanitým způsobem a snadno zapadnou do každé zahrady. Jejich nejčastější použití je v okolí skalek a jiných dekorací, ke kterým dělají zajímavý doplněk. Mohou mít však i funkci přirozeného ohraničení vybrané plochy nebo jako optické přerušení a zútulnění jinak jednoduchého a málo zajímavého velkého trávníku.

Ať už budou součástí smíšeného záhonu, jako samostatný prvek nebo jako originální a přitom nenucený doplněk vedle rybníčku, stanou se ihned neodmyslitelnou součástí prostoru.

Foto: Shutterstock.com.

redakce

Zajistit si bydlení snů zpravidla není žádná legrace - a přes to - je to jeden z životních cílů většiny z nás. Problémy, kterými si procházíme při zařizování bydlení, řešily už generace před námi a podobné problémy čekají i naše potomky. Díky našemu portálu získáte spoustu cenných rad a tipů, díky kterým bude vaše cesta k bydlení snů o něco snadnější!