Pěstování květin v bytě. Jaké jsou nejvhodnější?

Pěstování květin v bytě. Jaké jsou nejvhodnější?

Květiny pro mnohé z nás představují nejen zálibu, ale především dekoraci v interiéru. Je pravda, že místnost rázem vypadá úplně jinak, když jí zdobí rozkvetlé rostlinky, že je to tak? Pokud i vy patříte k nadšencům, kteří si rádi vlastnoručně něco vypěstují a rostlinku si tak doslova vypiplají, pak jsme rádi, že si čtete dnešní článek.

V bytě si můžete vypěstovat prakticky cokoli. V jednom z našich článků jsme vám radili, jak v bytě pěstovat bylinky. Dnes se budeme soustředit na květiny, které jsou krásné na pohled, ale dokážou nám pomoci třeba i s vlhkým ovzduším. Teď už ale na nic nečekejme a hurá na to!

Co budete pěstovat?

Nejdříve byste si určitě měli ujasnit, jakou rostlinu budete pěstovat. Výběr je opravdu pestrý, v bytech se často objevují například orchideje, nechybí oblíbené voskovky, někdo si dokonce doma pěstuje citrusy! Záleží tedy jen na vás, co se doma rozhodnete pěstovat, určitě je z čeho vybírat.

Jak pěstovat orchideje?

Vzhledem k tomu, že orchideje patří mezi nejoblíbenější rostlinky, které můžete pěstovat i v bytě, zaměříme se jako první právě na ně.

Pro pěstování orchidejí v bytě nepotřebuje kdovíjak náročné pomůcky. Orchideje se dají pěstovat v květináčích, potřebují vzdušný a lehce kyselý substrát – zkušení pěstitelé doporučují substrát, který obsahuje borku a je smíchaný s polystyrenem. Použít však můžete i rašelinový substrát. Vyhovuje jim teplota okolo 20°C, nevystavujte je příliš na přímé sluníčko. Orchideje sice vyžadují denní světlo, přímé sluneční paprsky by jim ale nesvědčily.

Co se zalévání týče, nejlépe uděláte, když rostlinu uložíte na pár minut do měkké vody, poté necháte chvíli okapat a tento proces opakujete jednou až dvakrát týdně.

https://www.instagram.com/p/B16AZXmBy7m/

Láká vás pěstování citrusů?

Ani pěstování citrusů v bytě není nevídaným jevem, naopak se jim i v domácích podmínkách daří poměrně dobře, proto si teď něco málo řekneme k jejich pěstování.

Pokud se rozhodnete v bytě pěstovat citrusy, jako první budete muset zajistit vhodnou půdu. Citrusům se nejvíce daří v propustné půdě, použít můžete obyčejný zahradnický substrát a do toho přidat trochu jílu a písku. Určitě ale nezapomeňte na drenáž, která se umisťuje do spodní části květináče.

Co se zalévání týče, přizpůsobte množství zálivky danému počasí – v horkých dnech je potřeba zalévat více, když je zima, nevyžadují citrusy takové množství vody.

https://www.instagram.com/p/BwH_zTTA6Sa/

Nároky na pěstování kokosové palmy

Kokosová palma v bytě ve vás vyvolá pocit, že se nacházíte někde u moře. A proč si takový pocit nedopřát po celý rok? Kokosová palma má krásně syté zelené listy, které mají netypický tvar a poslouží jako skvělá dekorace.

Už určitě tušíte, že palma bude vyžadovat vyšší pozornost. Vzhledem k tomu, že pochází z tropů, budete jí muset zajistit nejen dostatek světla, ale i vhodné živiny, správné vzdušné vlhkosti a zálivku. Kokosová palma vyžaduje bohatou zálivku, především v létě, v zimě je naopak dobré zálivku omezit. Během topné sezony je potřeba palmu pravidelně rosit měkkou vodou, například s pomocí rozprašovače.

https://www.instagram.com/p/By-zb6zl9cs/

Autor

Zajistit si bydlení snů zpravidla není žádná legrace - a přes to - je to jeden z životních cílů většiny z nás. Problémy, kterými si procházíme při zařizování bydlení, řešily už generace před námi a podobné problémy čekají i naše potomky. Díky našemu portálu získáte spoustu cenných rad a tipů, díky kterým bude vaše cesta k bydlení snů o něco snadnější!