Pěstujete hortenzie? Pozor na chyby při pěstování

Pěstujete hortenzie? Pozor na chyby při pěstování

Hortenzie jsou více a více oblíbené květiny, které zasazujeme na své zahrady do květináčů i na terasu. V současné době se však do jejich pěstování pouští i ti, kteří nemají s pěstováním květin mnoho zkušeností. Ti jsou však pro hortenzie spíše zkázou než radostí. Ostatně nejen začátečníci se mohou při pěstování hortenzií dopouštět chyb, které květinám opravdu ubližují.

I když se o slovo hlásí chladné počasí, nemrkneme ani okem a už tu bude znovu jaro. A právě jaro je to období, kdy se do květinářství a zahradnictví začínají dostávat hortenzie v různých krásných pestrých barvách. Nejčastěji se objevují v obchodech už v nádobách, jsou vhodné hlavně k pozdější výsadbě.

Nicméně ať už zasadíte hortenzii kdykoli, pamatujte, že při jejím pěstování se můžete dopouštět několika chyb. Jakých?

Nedostatek světla

Chybou, které se během pěstování hortenzií dopouštíme, je, že je dáváme do stínu. Jenže stín není pro hortenzie vhodný, květina potřebuje pro svůj bezproblémový růst světlo a to ideální světlo rozptýlené. Nemáte-li možnost takový prostor pro hortenzii zajistit, zvolte alespoň dostatečně osluněné stanoviště, také tím nic nezkazíte.

Nevhodná zemina

Každá rostlina potřebuje ke svému spokojenému růstu několik věcí. Zemina, respektive substrát či půda – to je jedna z nich. Hortenzie potřebuje mírně kyselou půdu, která má pH ideálně v rozmezí 5 – 6,5. Půda by měla být zároveň lehčí, živná. Nezapomínejte proto ani pravidelné přihnojování, aby květina dostávala hodně živin, které potřebuje.

photo-1501577316686-a5cbf6c1df7e
photo-1475873326779-99eac8da25b0

Nepravidelně zaléváme

Další velkou chybou, jaké se dopouštíme, je nepravidelné zalévání. Opět se dostáváme k tomu, že každá květina potřebuje něco trochu jiného – hortenzie potřebuje pravidelné zalévání, jinak se jí dařit nebude. Nejhůře snáší hortenzie sucho, zároveň ji nenechte, aby se utopila v bahně. Zejména během léta nezapomínejte na zalévání, kdy je spotřeba vody u rostlin vyšší, ale – jak jsme zmínili – nenechte hortenzii se topit v bahně.

Foto: Unsplash.com.

0 0 vote
Article Rating

redakce

Zajistit si bydlení snů zpravidla není žádná legrace - a přes to - je to jeden z životních cílů většiny z nás. Problémy, kterými si procházíme při zařizování bydlení, řešily už generace před námi a podobné problémy čekají i naše potomky. Díky našemu portálu získáte spoustu cenných rad a tipů, díky kterým bude vaše cesta k bydlení snů o něco snadnější!

DISKUZE

1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ladislava
Ladislava
5 měsíců před

Prosím o doporučení voňícího prostředku do sušičky, místo aviváže do pračky.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x