Chcete rozzářit domácnost? Začněte pěstovat barevný ibišek

Přemýšlíte nad tím, že byste investovali do nové pokojové rostliny, která by rozzářila vaši domácnost? Chcete, aby byla krásně barevná a kvetla tak, až by zrak přecházel? Za zvážení stojí barevně kvetoucí ibišek, který může kvést třeba do bíla, oranžova, červena, také do žluta nebo do růžového odstínu. Péče o něj není náročná, i proto patří k oblíbeným pokojovým rostlinám.

Většina lidí ho pěstuje venku v truhlíku, ale bude vám krásně růst i v interiérech. Znát ho můžete i pod přezdívkou “čínská růže”. Zajímavostí je, že jeho květy při správném pěstování vydrží kvést sice jen jeden den, když jich ale máte na zahrádce mnoho, krátkého kvetení si ani nevšimnete.

Aby byl ibišek obsypán barevnými květy, musíte se o něj správně starat. Ale jak se o něj starat? To prozradíme.

Ibišek miluje slunné stanoviště

Světlo, slunce – to ibišek miluje stejně jako rovnoměrnou zálivku, která je vydatnější v období jara a léta. Během těchto ročních období je zálivka vydatnější hlavně proto, že je období růstu, ibišek tak potřebuje více vody. Během jara a léta ho nezapomínejte i pravidelně přihnojovat, ideální je hnojení jednou do týdne. Hnojivo by mělo obsahovat všechny základní živiny.

Chcete rozzářit domácnost? Začněte pěstovat barevný ibišek

Ibišek nesnese průvan, stejně tak nesnese teplotu nižší než deset stupňů Celsia. Pokud ho tedy pěstujete venku, nezapomeňte ho na zimu zazimovat.

S každým přesazením větší květináč

Květinu je třeba pravidelně přesazovat. Při každém přesazení však volte minimálně o centimetr v průměru větší květináč. Větší by ibišku nesvědčil, z menšího by zase rychle vyrostl.

Ibišek se zásadně přesazuje v době, kdy nekvete, ideální je přesazování brzy z jara. Odstraní se starší kořeny, zastřihnou se přerostlé větvičky. Sází se zpravidla do humózního zahradního substrátu, který je plný rašeliny. A opět se dává na slunné stanoviště, kde takřka ihned začne kvést.

Foto: Unsplash.com.

Autor

Zajistit si bydlení snů zpravidla není žádná legrace - a přes to - je to jeden z životních cílů většiny z nás. Problémy, kterými si procházíme při zařizování bydlení, řešily už generace před námi a podobné problémy čekají i naše potomky. Díky našemu portálu získáte spoustu cenných rad a tipů, díky kterým bude vaše cesta k bydlení snů o něco snadnější!