Když muškáty opustí okenní parapety, vysázíme podzimní květiny

Foto: Shutterstock.com

Květiny, které nám zdobily okenní parapety během léta, je načase schovat, než přijdou první zimní mrazíky. Na okenních parapetech nejčastěji míváme muškáty, pro něž jsou zimní mrazíky nepřijatelné. Je proto třeba je schovat na místo, kde přečkají celou dlouhou zimu.

Než však napadne první sníh, okenní parapety nemusí být prázdné. Můžete je vyzdobit mnohými barevnými květinami, které dodají domu opět jiný vzhled. Otázkou však je, jaké květiny se na okenní parapety hodí, když venku vládne sychravý podzim?

Podzimní květiny – tak se říká květinám, které ani podzimní sychravé, mnohdy až příliš deštivé počasí nezastraší. Kupodivu je takových květin víc než dost, dokonce rostou mnohými krásnými barvami. Jaké tedy vysázet do truhlíků, aby nám dělaly na podzim samou radost?

Vřesy opět dominují chladnému podzimu

Typickou podzimní květinou je krásný vřes, který lze zakoupit v krásné pestře růžové barvě, ale také ho lze koupit v příjemném bílém odstínu. Při sázení vřesů dbejte na to, do jaké půdy vřesy sázíte. Milují vyschlou půdu, která je však dobře prodyšná a krapet kyselá.

Foto: Shutterstock.com

Vřesy se nejčastěji kombinují s okrasným zelím, i když okrasné zelí dělá parádu samo o sobě. Pokud okrasné zelí neznáte, určitě si o něm najděte více informací. Jedná se o nenáročnou rostlinku, která se vybarvuje při podzimních mrazivých ránech. Je známá tím, že okenní parapety dekoruje až do Štědrého dne.

Foto: Shutterstock.com

Chryzantémy nejen na hroby našich blízkých

Jelikož je podzim spjat s Dušičkami, lidé přemýšlí, čím vyzdobí hroby svých blízkých. Nejčastěji se na hroby pokládají chryzantémy, které však krásně zdobí každý dům. Jedná se o kytičku, která přečká chladné podzimní počasí, ovšem zimní mrazíky už bohužel nejsou nic pro ni a je třeba ji připravit k přezimování.

Foto: Unsplash.com

Nejčastěji se kombinují s okrasným zelím nebo také se starčkem.

Podzimní květiny, které zaujmou na první pohled

Samozřejmě se podzim nenese jen ve znamení vřesů a chryzantém, ale také ve znamení mnoha jiných podzimních květin. Do truhlíků se sází například krásnohlávky nebo také kostřava. Při větru krásně šustí také ostřice.

redakce

Zajistit si bydlení snů zpravidla není žádná legrace - a přes to - je to jeden z životních cílů většiny z nás. Problémy, kterými si procházíme při zařizování bydlení, řešily už generace před námi a podobné problémy čekají i naše potomky. Díky našemu portálu získáte spoustu cenných rad a tipů, díky kterým bude vaše cesta k bydlení snů o něco snadnější!