Slepice vyžadují na jaře změnu jídelníčku. Dopřejte jim ho a budou lépe snášet

Začíná nám konečně jarní období a s ním spojené různé přípravné práce na zahradě a v dílně. Pokud máte slepice, nezapomeňte s jarní přípravou i na ně. I pro ně je to velmi příjemné období, kdy se probouzejí z takového pomalejšího tempa.

V současné době popularita chovu slepic vzrůstá také vlivem vysokých cen vajec na trhu s potravinami. Pojďte se s námi podívat, jak připravit slepice na jaro, aby byly zdravé, spokojené a snášely kvalitní vejce.

Jarní údržba kurníku i slepic

Na jaře byste jako chovatelé slepic neměli zapomenout na kontrolu kurníků a výběhu pro slepice. Pokud jim dopřáváte podestýlku – vyměňte jí za novou. Vyčistěte možné výkaly a nečistoty i ve výběhu.

Zkontrolujte i samotné slepice, jestli nejeví nějaké známky parazitů či známých nemocí. Přesvědčte se o kvalitě prvních vajec. Pokud vykazují nějaké abnormální odchylky, může se jednat o nedostatečnou výživu slepic.

Foto: Shutterstock

Obohaťte slepicím jídelníček

I slepice už se těší na jaro, až si obohatí jídelníček o zelenou trávu, pampelišky, larvy, červy aj. Po chudé zimě se vrátí jejich četnější snášení vajec. Dopřejme jim i další potraviny pro obohacení jídelníčku. Slepice také potřebují více bílkovin, aby jejich vejce byla kvalitní a slepicím se dobře dařilo. Přidejte jim do krmení například skořápky od vajec, vejce, maso, klidně i různé moučné červy.

V mnoha domácnostech se slepicím s oblibou hází veškeré zbytky potravy. Tím, že jsou všežravci, tak opravdu zkonzumují všechno. Ale to neznamená, že jim taková potrava svědčí. Vyvarujte se ale slanému pečivu, sladkostem, cibuli, lilkům, nezralým bramborám či avokádu.

Foto: Shutterstock, zdroj: TheHappyChickenCoop, wikiHow