Ručníky úžasným způsobem změknou. Použijte klasický ocet

Vyperete ručníky a zjistíte, že už nejsou tak hedvábně měkké, jako když jste je koupili? Pak je tu skvělý trik, jak budete mít všechny ručníky krásně měkké. Pomůže klasická a osvědčená metoda s použitím octa.

Příprava před aplikací octa

Než vůbec začnete pomýšlet nad použitím octa na ručníky, je důležité o ručníky pečovat i jinak. To znamená, že je určitě oplachujte ve studené vodě. Studená voda totiž působí pozitivně na vlákna ručníků a ty pak zůstávají měkká. Pokud tedy dáváte ručníky do pračky, nezapomeňte zvolit vhodný program.

Aviváž nemusí pomoct

Hodně lidí má za to, že aviváž změkčí prádlo. nicméně časté používání aviváže může mít docela nepříjemné a nežádoucí účinky na ručníky. Jelikož v aviváži jsou chemikálie, tak ty mohou časem poškodit vlákna a tak způsobit opačný efekt. V nejlepší případě střídejte aviváž. Tedy jednou ji dejte, jednou ne.

V případě postupu praní se zachovejte tak, abyste neprali ručníky s jiným oblečením. Ideální teplota pro ručníky je pak 40 až 60 stupňů. V ideálním případě se řiďte pokyny na štítku u ručníku. Ocet určitě použijte, jestliže vaše ručníky jsou už tvrdší. Ocet totiž prádlo skvěle změkčí a také odstraní nepříjemné zápachy.

Foto: Shutterstock

Nevybírejte si příliš levné ručníky

Pokud objednáváte ručníky, tak zásadní roli v konečné měkkosti ručníků hraje i kvalita zakoupených textilií. Při výběru doporučujeme preferovat ručníky s vyšší hustotou na metr čtvereční (GSM), protože vyšší GSM značí vyšší kvalitu. Ovlivnit měkkost ručníků může i taky tvrdost vody v dané oblasti, a proto se doporučuje zvážit používání jedlé sody – jedna polévková lžíce přidaná do každého praní může tento problém vyřešit.

Abyste dosáhli krásné měkkosti a nadýchanosti ručníků, podobně jako v hotelu, doporučujeme přestat používat aviváž a nahradit ji obyčejným octem. Mnoho odborníků odkazuje na důležitost správného prvního praní. Před použitím ručníky vyperte jednou nebo dvakrát. Následně je určitě nechávejte volně uschnout na vzduchu a vyhněte se sušení na radiátorech. což způsobuje ztuhnutí vláken.

Pokud se ručníky mírně srazí po prvním praní, není třeba se obávat, jedná se o přirozené chování vláken.

Foto: Shutterstock, zdroj: Secretlinenstore, TheSpruce