Trápí vás nedostatek soukromí na balkoně? Situace, která má řešení

Trápí vás nedostatek soukromí na balkoně? Situace, která má řešení

Horké letní počasí nás táhne ven, kde chceme trávit čas na čerstvém vzduchu, užívat si teplé doteky slunečních paprsků a čerpat energii po náročném dni. Ne všichni ale máme rodinný domek a u něho prostornou zahradu, která by se pro naše volnočasové chvíle stala vítaným zázemím. Například lidé žijící v městských bytech si o zahrádce mohou nechat jen zdát – mají maximálně tak balkon.

A právě soukromí na balkoně je často řešeným problémem, který trápí spoustu lidí. Možná i vás rozčilují zvídavé pohledy sousedů, kteří vědí o každém vašem kroku, nebo pokud bydlíte v nižších patrech, nahlíží k vám na balkon i drzí kolemjdoucí. Není se čemu divit, že vám soukromí chybí a vy si pokládáte otázku: jak vyřešit soukromí na balkoně?!

Možností je několik – stačí si vybrat!

Dobrou zprávou je, že se nemusíte vzdávat času stráveného na balkoně jen proto, že na něj ostatní vidí jako do výlohy obchodního domu. Stačí si jen trochu pohrát s jeho zařízením, díky kterému si na balkoně vytvoříte dostatek soukromí – a všichni zvědavci budou mít jednou provždy útrum! Možností, jak vyřešit soukromí na menším balkoně je přitom hned několik. Přečtete si naše tipy a vyberte si mezi nimi takový, který pro vás bude nejjednodušší na realizaci, nejlevnější na pořízení a nejlákavější svým designem!

1.    Bambusové království

První možností, o které se dnes zmíníme, jsou tzv. bambusové ploty. Jedná se o rohože vyrobené z bambusu, které se jednoduše připevní k balkonu a které vytvoří ochranu před nezvanými pohledy. Bambusové rohože se dají pořídit v několika provedeních – a tím myslíme, že se liší nejen barvou, ale třeba i svou výškou. Snadno tak najdete přesně takovou variantu, která bude vašemu balkonu nejvíce sedět.

2.    Květinová zahrada

Chcete si zajistit soukromí a k tomu všemu milujete květiny? Tak to je super, protože díky našemu v pořadí druhému tipu můžete obě věci sloučit do jedné! Jak by se vám líbilo, mít na balkoně stěnu posetou rozkvetlými květinami? Nejenže byste zamezili otravným čumilům, aby k vám na balkon koukali jako do otevřené knihy, ale zároveň byste zvýšili estetickou úroveň vašeho balkonu. Stačí si pořídit železnou konstrukci a na tu zavěsit květináčky s rostlinkami.

3.    Skleněná paráda

Třetí variantou jsou zástěny na balkon, které mohou mít mnoho podob – my však chceme vyzdvihnout skleněné zástěny, které vypadají na pohled opravdu moc pěkně a navíc plnohodnotně dostávají svému účelu. Zástěnu si můžete postavit třeba jen na jednu stranu balkonu, logicky tím máme na mysli tu stranu, odkud vás nejvíce rozčilují pohledy cizích lidí.

Foto: Unsplash

Autor

Zajistit si bydlení snů zpravidla není žádná legrace - a přes to - je to jeden z životních cílů většiny z nás. Problémy, kterými si procházíme při zařizování bydlení, řešily už generace před námi a podobné problémy čekají i naše potomky. Díky našemu portálu získáte spoustu cenných rad a tipů, díky kterým bude vaše cesta k bydlení snů o něco snadnější!