Udržitelné kabiny uprostřed italských Dolomit by mohly být budoucností horského turismu

Studio Peter Pichler Architecture, které sídlí v italském Miláně, přišlo s návrhem futuristických horských kabin jako rozšíření jednoho z horských hotelů v Dolomitech. Návštěvníkům mají poskytnout maximální spojení s přírodou z pohodlí moderního interiéru.

Špičaté kabiny kopírují tvar jehličnatých stromů

Na první pohled nelze přehlédnout zajímavý tvar kabin. Střecha má tvar ostré špičky a podobně se kabiny zužují i u základu – vypadají, že jsou zapíchnuté do země. Tato geometrie byla inspirována okolními jehličnany, jedlemi a modříny, jejichž vršky rostou do špičky.

Vše potřebné na malém prostoru

Střecha i základ kabin by měly být zhotoveny z lokálního dřeva, přičemž zbytek zdí budou tvořit velká skleněná okna. Vše je navrženo s maximálním respektem k okolnímu prostředí a snahou o udržitelnost. Na 45 metrech čtverečních, rozdělených do dvou pater, najdeme vše potřebné. Horní patro bude tvořit ložnice a malá koupelna. Spodní část s posezením by měla být určena k relaxačním aktivitám, jako je např. čtení nebo meditace. Patra spojují jednoduché dřevěné schody.

Budoucnost je v ekoturismu a udržitelném bydlení

Cílem architektů z Peter Pichler Architecture je zkvalitnit místní turismus a přimět návštěvníky, aby vnímali okolní přírodu. Věří, že budoucnost cestovního ruchu se bude více a více odvíjet od propojení člověka s přírodou a lidé budou raději využívat udržitelných a ekologických staveb místo komerčních hotelů.

Foto a zdroj: Peter Pichler Architecture

Inspirativní bydlení a bytový design je mou vášní. Hltám moderní i tradiční architekturu. Ráda vás provedu krásami staveb, které mě zaujaly a které ve mně něco zanechaly.