Unikátní útočiště manželského páru dovoluje nerušenou kreativní práci i čas na koníčky

Unikátní útočiště manželského páru dovoluje nerušenou kreativní práci i čas na koníčky

Zadáním projektu pro architektonické studio Flavin Architects z amerického Bostonu bylo vytvořit pro manželskou dvojici místo pro odpočinek i pro trávení volného času. Pojetí budovy mělo působit jako kreativní místo, kam lze utéct od stresu všedních dní a kde si majitelé budou moci odpočinout a věnovat se svým koníčkům.

Klienti si přáli zakrytou venkovní verandu, ve které si budou užívat zahradničení a zároveň místo, kde se mohou věnovat svému velkému koníčku, což je renovace starých motorek Vespa.

Obdélníkový tvar stavby zahrnuje betonovou základnu obloženou štukem s odkrytým ocelovým rámem, který nese rovnou dvě patra. Celá struktura je z velé části prosklená, což umožňuje velmi důmyslně splynout s okolní přírodou. Soukromí je pak dosaženo díky dřevnému mahagonovému obložení, které stavbu obepíná ze dvou stran. Působivou podívanou nabízí stavba zejména v noci, když se celá struktura rozsvítí. Působí pak doslova jako lucerna.

Unikátní útočiště manželského páru dovoluje nerušenou kreativní práci i čas na koníčky

Spodní úroveň je tvořena garáží a je umístěna na svažitém podloží. Spolu s garáží se vespod na 62 metrech čtverečních nachází kutilská dílna, která slouží k renovacím již zmíněných ikonických skútrů Vespa.

V horní části stavby je umístěn venkovní obývací pokoj, který je obklopen roštovými zdmi. Spisovatelské studio je také umístěno na stejné úrovni a je jedinou klimatizovanou částí v celém projektu. Studio je vybaveno prosklenou stěnou od podlahy ke stropu s přístupem na malou terasu.

Samotným vrcholem budovy je otevřená střešní terasa o rozměrech 55 metrů čtverečních. Je vybavena venkovním jídelním stolem a obklopena zeleninovou zahradou.

Dokázali byste si představit trávit volný čas v této neobvyklé budově?

Foto: Peter Vanderwarker (Flavin Architects).

Autor

Zajistit si bydlení snů zpravidla není žádná legrace - a přes to - je to jeden z životních cílů většiny z nás. Problémy, kterými si procházíme při zařizování bydlení, řešily už generace před námi a podobné problémy čekají i naše potomky. Díky našemu portálu získáte spoustu cenných rad a tipů, díky kterým bude vaše cesta k bydlení snů o něco snadnější!