Pračku je jednou za čas nutné důkladně vyčistit. Dejte do ní drátěnku

Pračka je nedocenitelný pomocník v každé domácnosti, o kterého je potřeba se důkladně starat. Při pravidelném používání se pračka zanáší a následně zapáchá. Nachází se v ní zbytky pracích prášků, vlasy a žmolky z oděvů nebo vodní kámen. Pokud se tyto usazeniny včas neodstraní, mohou vést až k trvalému porušení pračky. Jak jednoduše pračku vyčistit?

Chemické prostředky hoďte do koše

Na důkladné vyčištění pračky nepotřebujete celý arzenál chemických prostředků z drogerie. Hravě si vystačíte s tím, co už máte doma. Díky tomu nejen ušetříte, ale zároveň budete šetrní k životnímu prostředí. Velkým pomocníkem pro čištění pračky je obyčejný ocet. Ten dokáže snadno vyčistit buben pračky, odtokovou hadici a veškerá zákoutí, které nejsou okem viditelná, ale často se v nich usazují nečistoty. Nečistoty, které se neodstraňují, ale naopak se hromadí, mohou způsobit nepříjemný zápach linoucí se z pračky. Čištění pračky octem provedete tak, že do přihrádky na prací prostředek i do vnitřku bubnu nalijete ocet. Následně pustíte prázdnou pračku na dlouhý mycí cyklus a teplotu alespoň 60 °C. Pro maximální účinek vypněte pračku před mácháním a octovou vodu v ní nechte několik hodin stát. Poté ji vypusťte.

Zdroj: YouTube

Drátěnka jako nový způsob čištění pračky

Čištění pračky za pomocí octa není nic nového. O drátěnce jste ale v souvislosti s jednoduchým čištěním pračky s největší pravděpodobností ještě neslyšeli. Do bubnu pračky nasypte tři lžíce jedlé sody. Poté do bubnu přidejte i obyčejnou drátěnku, kterou běžně používáte na drhnutí připálenin z vašeho pekáče. Pusťte pračku a po čtvrt hodině z ní drátěnku vyndejte a následně nechte program dokončit. Z pračky díky tomu odstraníte nepříjemný zápach i usazeniny a nečistoty. Z takto vyčištěné pračky budete následně vyndávat čisté a voňavé prádlo, což bude příjemná změna, pokud jste před vyčištěním pračky vytahovali prádlo zatuchlé, a to i přes použití voňavé aviváže.

Foto: Shutterstock, zdroj: DrivenByDecor, YouTube, HomeDepot