Vánoční květiny zdobí domácnost nejen na konci roku. Co konkrétní druhy potřebují?

Konec roku se nese ve znamení svátků vánočních, což mnohé z nás vede ke zdobení našich domácností. Krom typických vánočních dekorací své domácnosti můžeme zkrášlit i vánočními květinami. Že květiny jsou jen symbolem jara? Kdepak! Existují druhy, které jsou pro Vánoce přímo typické. Mnozí lidé je dokonce pěstují po celý rok.

Když se řekne slovo “Vánoce”, mnozí si vybaví dárky nebo vánoční stromeček či kapra na talíři. Jiní si však rázem vybaví krásné vánoční hvězdy, azalku nebo brambořík, což jsou typické vánoční květiny, které mohou zdobit okenní parapety či prázdné poličky. Jak již bylo zmíněno, takové rostliny se však pěstují v mnohých domácnostech po celý rok. Když je jim dopřáváno to, co potřebují, neuvadnou poté, co nám vánoční svátky dají na rok své sbohem.

Azalka potřebuje hodně vody a přijatelnou teplotu

Pokud nechcete mít vánoční druhy květin v domácnosti jen v době Vánoc, dopřejte květinám to, co ke svému spokojenému životu potřebují. Například taková azalka toho nepotřebuje k životu mnoho, vystačí jí hodně vody a přijatelná pokojová teplota, která by se měla pohybovat okolo patnácti stupňů Celsia. Pokud se ji rozhodnete hnojit, vyhýbejte se hnojivům s vápníkem. Vápník azalka nemá zrovna v lásce.

Brambořík miluje polostín

Pěstujete brambořík? Pak ho můžete mít na krapet teplejším místě. Snese totiž teploty až do osmnácti stupňů Celsia, v místnostech s takovou teplotou je na výsost spokojen. Kromě toho ho potěšíte tím, když ho umístíte do polostínu, kde zvládne přežít celý dlouhý rok.

Vánoční hvězda vyžaduje vlažnou vodu

Vánoční hvězda je symbolem Vánoc. Abyste ji však nemuseli rok co rok kupovat, doporučujeme se o ni starat tak, aby vám vydržela i celých dvanáct po sobě jdoucích měsíců. K tomu, aby vám vydržela do dalších Vánoc, potřebuje jenom vlažnou vodu. Nezalévejte ji studenou, tu nemusí dobře snést. A taky ji nezapomínejte hnojit.

Foto: Unsplah.com, Pixabay.com.

Má práce je zároveň mým koníčkem. Psaní článků však není mým jediným hobby. Miluji také sport, čtení a turistiku, respektive cestování obecně. Ve volném čase se věnuji seberozvoji, jelikož vím, že pořád je co se učit.