Malebně kouzelná chata je situována do liduprázdné oblasti mladých skotských lesů. Stonechat Bothy, jak se nazývá, je vzdálená asi 4,5 hodiny od Glasgow a 5 hodin od hlavního města Edinburghu. Neutuchající krásy přitažlivě drsné skotské přírody přímo vybízí ke strávení chvil plných odpočinku a relaxace, které žádné město nenabídne.

Chata byla postavena v roce 2005 plně v souladu s moderními trendy, ovšem jen do té míry, aby perfektně zapadla do rázu zdejší přímořské přírody plné mokřadů a vysočin, jejíž atmosféru dokresluje všudypřítomný a nezaměnitelný mlhavý opar – tak typický pro Skotsko.

Inside+the+Wildlife+Croft+in+Skye+-+a+Scottish+hideaway_
Wildlife+Croft+in+Skye+-+a+Scottish+hideaway_ (5)

Chata disponuje inteligentním podlahovým vytápěním a také velmi kvalitním tepelnou izolací celého objektu, která je nutností vzhledem k proskleným stěnám, jež nabízí nádherný výhled do okolní panenské přírody. Součástí chaty jsou stylová kamna, která pohodlně vytopí celou chatu. Zimní večery pak dostávají úplně jiný rozměr.

Stonechat Bothy nabízí stylové ubytování s  cenou Ł600 za týden, což odpovídá zhruba 18.000 Kč. V ubytování je k dispozici moderní kuchyně i koupelna, kabelová televize a samozřejmě wifi internet. Nedaleko chaty jsou i lyžařská střediska, takže jako výchozí bod pro zimní lyžařskou dovolenou je tato chata rovněž jako stvořená.

Co říkáte na tento architektonicky povedený projekt? Dokázali byste si představit dovolenou v této působivé dřevostavbě?

Foto: Wildlifecroftskye.co.uk.

redakce

Zajistit si bydlení snů zpravidla není žádná legrace - a přes to - je to jeden z životních cílů většiny z nás. Problémy, kterými si procházíme při zařizování bydlení řešili už generace před námi a podobné problémy čekají i naše potomky. Díky našemu portálu získáte spoustu cenných rad a tipů, díky kterým bude vaše cesta k bydlení snů o něco snadnější!