Vystelte alobalem květináč a rostliny porostou závratnou rychlostí

Pro zahradníky, kteří mají rádi rychlé výsledky a nejsou příliš trpěliví, existuje jednoduchý trik. Stačí vystlat květináč alobalem a sledovat, jak se situace změní.

Alobal je v domácnosti mnohostranně využitelný materiál. Avšak mnoho lidí ho omezuje pouze na balení svačin nebo uchování potravin. Má však mnohem širší využití, a to i při zahradničení. Alobal se totiž může stát tím, co napomůže k rychlejšímu a zdravějšímu růstu vašich rostlin.

Jak rostlinám dopřát trochu světla i tepla navíc? Pomocí alobalu

Sazenice potřebují pro svůj zdravý růst dostatečné teplo. Zejména v chladnějších dnech je důležité, aby měly dostatek tepla v půdě, aby se chránily před možným poškozením mrazem. Klíčové je umístit rostlinu na slunné místo, kde dostane dostatek slunečního světla, ať už přímého nebo nepřímého.

Při přípravě květináčů je možné využít alobal. Stačí vyložit dno květináče alobalem a propíchnout několik děr, které umožní odtok přebytečné vody z květináče. Poté můžete do květináče přidat zeminu a sazenici, čímž zajistíte ideální podmínky pro její růst a vývoj.

Foto: Shutterstock

Alobalem můžete rostlinu rovněž chránit

Alobal však má ještě další užitečné vlastnosti kromě zlepšení podmínek pro růst rostlin. Může jim také poskytnout ochranu před slimáky a dalšími škůdci, kteří by se rádi na rostlinách najedli. Stačí jednoduše umístit alobalové pláty pod rostliny a zajistit je kameny. Alobal totiž slimákům značně ztěžuje pohyb a plazení.

Pokud chcete ochránit i své ovocné stromy, alobal je zase optimálním pomocníkem. Lesklé povrchy totiž dokáží zastrašit ptáky, kteří by se mohli chtít na stromech usadit nebo poškodit jejich plody. Stačí jen obalit několik větví fólií a obložit strom alobalovými proužky. Ptáci si tak najdou jiný cíl a vaše ovoce bude v bezpečí. A kdyby se sousedi divili, proč máte na stromě alobal, můžete se vymluvit, že se již připravujete na Vánoce.

Foto: Shutterstock, zdroj: GardeningKnowHow, howstuffworks