Vytvořte si netradiční vánoční dekorace

Vytvořte si netradiční vánoční dekorace

Většina z nás už jistě přemýšlí nad tím, čím tak zkrášlit letos svůj byt, aby i letos byly Vánoce opravdu kouzelné. Pokud se vám nechce běhat po obchodech a nakupovat nejrůznější věnce a svícny, zkuste si originální dekorace vytvořit sami. Nebudete na to potřebovat nic složitého, stačí jen zužitkovat vše, co vám váš domov nebo příroda nabízí.

Adventní věnec a svíčky všeho druhu

Ani adventní věnec nemusíte nutně kupovat. Klidně letos přestaňte ctít veškeré stereotypy o tom, jak takový věnec vypadá, a uzpůsobte ho svým představám. Čtyři svíčky můžete umístit vedle sebe do misky a dozdobit chvojím, kaštany, badyánem nebo celou skořicí. Je možné i venku nasbírat ploché kamínky a doma je pomalovat. Krásnou dekorací ale mohou být i bez barev, můžete k nim přidat mušle z letní dovolené a nechat vyniknout barevní svíčky.

Svíčky ale mohou být jen vedle sebe na poličce a můžete je opatřit čísly, stejně tak je lze dát třeba do květináčů a ozdobit. Posloužit může i velká sklenice, kterou pomalujete, omotáte provázkem nebo k ní připevníte větvičku.

Ozdoby na vánoční stromek

Také ozdoby na vánoční stromek můžete ozvláštnit. Lze vyrobit různé andílky z papíru, barevné řetězy nebo sněhové vločky. Zužitkovat můžete i koření nebo třeba ořechy. Z kolíčků lze vyrobit hvězdičky, postavičky. Jen popusťte uzdu své fantazii. Pokud máte děti, rády se třeba do výroby zapojí. I kdybyste měli na stromečku zkombinovat ozdoby koupené a vyrobené, nebraňte se tomu.

Adventní kalendář

Nemusíte si hned představit klasický kalendář plný čokoládek. Originální adventní kalendář můžete vyrobit nejen pro své děti, ale třeba pro partnera. V podstatě pro kohokoliv, na kom vám záleží, a chcete mu každý den udělat něčím radost. Vytvořit ho můžete z krabiček od zápalek, z malých sáčků nebo si můžete ušít kapsičky s čísly, které přivážete na větvičku ve váze. Pak je už jen na vás, jestli tomu šťastnému dopřejete na každý den něco dobrého, pár milých slov nebo třeba kratičký vystřižený komiks.

Autor

Zajistit si bydlení snů zpravidla není žádná legrace - a přes to - je to jeden z životních cílů většiny z nás. Problémy, kterými si procházíme při zařizování bydlení, řešily už generace před námi a podobné problémy čekají i naše potomky. Díky našemu portálu získáte spoustu cenných rad a tipů, díky kterým bude vaše cesta k bydlení snů o něco snadnější!