Vyzkoušejte designové radiátory: zahřejí vás a povýší interiér o třídu výš

Radiátor nemusí bít jen bílý

Topení už dávno není nevzhledný kus litiny, který by bylo raději lepší schovat za skříň. Nejen že byste tím podstatně zvýšili vaše náklady na vytápění, ale vyřešit estetickou stránku lze dnes poměrně snadno. Buď si necháte instalovat podlahové topení a nebo si pořídíte některý z designových kousků, stačí si jen vybrat.

Luxusní radiátory, které rádi vystavíte

Současným trendem zařízení domácnosti je jednoznačně minimalismus. Částečně to vyplývá z finanční náročnosti bydlení, kdy za každý centimetr čtvereční podlahové plochy draze zaplatíte. O to větší pozornost je dobré věnovat každému kousku nábytku a vybavení, který se rozhodnete pořídit.

I radiátor je součástí interiéru
Zdroj: pixabay.com

Topení je jedna z věcí, které chtě nechtě budou vždy na očích. Pokud se vám ale bíle natřená klasika nelíbí, nezoufejte a pořiďte si moderní designové radiátory. Vybírat můžete buď z běžných horizontálních, ale k dostání jsou i vertikální radiátory, které lze na stěnu pověsit doslova jako umělecké dílo. Topení orientované na výšku také oceníte v úzkých prostorech, kde není dostatek místa na stěnách pro instalaci běžného radiátoru. 

Koupelnové radiátory, které vytápí i suší

Specifická situace nastává v koupelnách. Díky permanentně vyšší koncentraci vlhkosti ve vzduchu zde topení hraje klíčovou roli. Stará se nejen o příjemnou teplotu vhodnou pro umývání, ale také rychlejší sušení mokrých ručníků a často vlhčených ploch. Teplo a sucho v místnosti také brání vytváření nežádoucí plísně.

Pokud chcete ušetřit místo, vyberte si oblíbené koupelnové žebříky. Můžete zvolit variantu až do stropu, na kterou se vejdou osušky pro celou rodinu. Pokud máte dostatek místa, vyzkoušejte některý z designových modelů radiátoru. I topný žebřík do koupelny může vypadat stylově a rozhodně se nemusíte limitovat jen bílou barvou.

Je dobré nastavit koupelnové radiátory o stupeň výš, než v obývací části bytu. Pokud se totiž sprchujete v nedostatečně vyhřáté místnosti, automaticky se snažíte zahřát teplejší vodou. Takové vytápění horkou vodou je však skutečně neefektivní a peníze vám rozhodně neušetří.

Stylový radiátor topí i doplňuje styl místnosti
Zdroj: pixabay.com

Nebojte se barev

Běžně dostupné deskové radiátory se většinou dodávají v bílé barvě, což souvisí s tím, že nejoblíbenější barvou stěn v českých domácnostech je beze sporu bílá. Pokud se vám však obyčejné bílé topení nelíbí, pořiďte si některý z designových kousků v jiné barvě. Například černý nebo antracitový radiátor skvěle doplní moderní industriální styl bydlení

Skuteční milovníci designu si mohou vybrat nástěnné topné panely, které imitují umělecká díla. Moderní vzhled připomíná obrazy, ale stále se jedná o funkční topení.

Pokud máte byt laděný do oblíbeného skandinávského stylu, bílá barva bude to pravé pro vás. Ani tak se však nemusíte omezovat jen na běžně dostupné radiátory, na trhu existuje celá řada luxusních kousků, které vašemu bydlení na stylu rozhodně neuberou.

Foto: Pixabay

Miluji skandinávský styl a bydlení propojené s přírodou. Když děti, čas a finance dovolí, přikládám ruku k dílu na rekonstrukci chalupy na Valašsku. O své poznatky i puchýře se s vámi ráda rozdělím.