S kouskem alobalu uděláte velké věci. Zrychlí vám internet a udrží banány ve formě

Možná máte alobal spojený pouze s uchováváním potravin nebo ho používáte na pečení masa. Víte ale, že tato hliníková folie má mnohem více využití v celé domácnosti? Pomůže vám například v případě, kdy máte slabou wifi a neustále vám vypadává signál. V tomto případě zkuste za router vložit kousek alobalu. Složený alobal odvrátí signál, který jde nežádoucím směrem a tím pádem vám urychlí internet.

Nedocenitelný pomocník v kuchyni

Hliníková fólie vám přijde k užitku, pokud si při mytí nádobí nedokážete poradit s připáleninami nebo velkými usazeninami. Stačí, když na dno špinavého hrnce nasypete jedlou sodu, zalijete vodou a vydrhnete kouskem alobalu. Pokud používáte myčku  na nádobí, nádobí i příbory se vám budou lesknout, pokud do myčky vložíte kuličku alobalu. Alobal vám poslouží ale i k vyčištění roštu, leštění stříbrných příborů nebo zbavování černých skvrn na stříbrných špercích.

Alobal vám usnadní úklid. Položte několik ústřižků okolo plotýnek a všechny nečistoty, které při vaření vystříknou z hrnce nebo pánve se zachytí právě na alobalu. Můžete ho také použít při přípravě volského oka, kdy alobal vložíte na pánev a vajíčka usmažíte na něm. Pánev díky tomu nebudete muset umývat. Pokud jste si z obchodu přinesli velký trs banánů, nemusíte se bát, že vám rychle zčernají, pokud hliníkovou fólií obalíte stopky banánů.

Foto: Shutterstock

Alobal oceníte i při zdravotních problémech

Je-li vám zima nebo trpíte bolestmi kloubů či hlavy, zabalte si bosá chodidla do alobalu, ideálně přes noc. Pokud plát alobalu umístíte na radiátor, teplota v místnosti vám nebude unikat a bude prostupovat do prostoru. Díky tomuto fíglu vám bude více teplo, aniž byste museli nastavovat termostat na vyšší teplotu. Alobal také odpuzuje mravence. Jestliže se k vám rádi vydávají na průzkum, do otvorů, kterými se k vám dostávají, vložte právě alobal.

Foto: Shutterstock, zdroj: tipsandtricks, ReadresDigest