Jak správně vyčistit televizi. Nejprve na sucho a pak na mokro

Na televizi se mohou postupem času usazovat různé nečistoty a mastnoty. Je proto důležité, abyste ji alespoň dvakrát do měsíce správně očistili a zbavili jí tak veškerých otisků, chlupů nebo prachu. Samozřejmě na to musíte jít opatrně, protože má velmi citlivé povrchy. 

Čištění televize není náročné 

K čištění obrazovky televize je obzvláště důležité použít správný prostředek. Výroby plné chemie a dráždivých látek totiž mohou snadno poškodit citlivé povrchy televize a zařízení tak akorát poškodit. Očistu byste poté měli provádět alespoň jednou za dva týdny (v lepším případě jednou týdně), čímž spotřebič udržíte v dobré formě a po dlouhou dobu. 

Celý proces čištění obrazovky televize vám navíc zabere pouze pár minut. Začněte tím, že přístroj odpojíte od elektřiny a necháte ho chvíli vychladnout. Poté si vezměte prachovku nebo jemnou utěrku z mikrovlákna a začněte ji čistit. Snažte se však příliš netlačit, protože byste akorát mohli udělat škrábance nebo šmouhy na obrazovce.

Foto: Shutterstock

Nejprve na sucho, poté na mokro 

Televize nejprve otřete na sucho a až poté na mokro. Použít můžete vhodný čisticí prostředek nebo utěrku lehce navlhčenou v destilované vodě. Nikdy se však nesnažte stříkat vodu ani jinou tekutinu přímo na obrazovku. Mohla by totiž zatéct do nevhodných míst a způsobit problémy. Stejně tak se pokuste vyhnout prostředkům, jako je mýdlo nebo alkohol.

Jakmile budete hotovi, obrazovku nechte důkladně oschnout a až poté ji opět zapojte do elektřiny. Zapomínat byste neměli ani na zadní stranu televize. S tou vám pomůže vysavač nastavený na nejnižší výkon a s vhodným nástavcem. Prostředky pro čištění obrazovky pak můžete získat v elektro obchodě. Stačí poprosit personál, aby vám pomohl s výběrem. 

Foto: Shutterstock, zdroj: GoodHouseKeeping, RealSimple