Využití vodky v domácnosti: umyje okna a odstraní cigaretový zápach

Máte doma vodku? Nebojte se, rozhodně vás nechceme nabádat k tomu, abyste během bílého dne podlehli popíjení alkoholu. Naopak vám prozradíme, jak se dá tenhle alkohol v domácnosti báječně využít.

Budete jistě překvapeni, k čemu všemu se vodka hodí, vyjma toho, že s ní můžete ovlažit hrdlo při oslavě nebo si ji třeba namíchat s džusem.

Odstraní plíseň ve spárách

V koupelně je vlhko, proto se zde skvěle daří plísním. Ty nás mohou kromě stěn potrápit například ve spárách na kachličkách, což na pohled nevypadá ani trochu pěkně.

Vezměte vodku, nalijte ji do sprejovky (dá se koupit v obchodě, případně můžete využít prázdnou nádobu od spotřebovaného přípravku), nastříkejte s ní spáry a počkejte 15 minut. Poté si vezměte houbičku na nádobí a spáry vyčistěte, na závěr spláchněte čistou vodou.

Foto: Pexels.com

Vyleští skleněné lustry

Máte-li doma skleněný lustr, určitě o něho svědomitě pečujete, aby v interiéru dělal parádu. Pokud ale jde o jejich čištění, není to kolikrát žádný med. Když smícháte 3 polévkové lžíce vodky a půl litru vody, čištění skleněných lustrů si usnadníte. Ideálně lustr sundejte a dejte třeba do vany nebo na deku, postříkejte směsí vodky a vody a nechte uschnout.

Foto: Pexels.com

Vyčistí okna

Vodka je báječná i na čištění oken. Ačkoli jejich mytí není zrovna nejoblíbenější činností, minimálně dvakrát do roka se jí většina hospodyněk stejně nevyhne. Proč si tedy tento nepříliš populární úkol neusnadnit, když to jde?

Foto: Pexels.com

>Zbaví boty zápachu

Ne každý to sice přizná, ale nejeden z nás se potýká se zápachem nohou, potažmo i se zápachem obuvi. Místo toho, abyste letěli do obchodu a pídili se po nějakém spreji, použijte vodku. Nastříkejte vodku do bot a nechte uschnout. Již po jednom použití byste měli zaznamenat zlepšení, v případě, kdy by byl stále cítit nevábný odér, zopakujte proces ještě jednou.

Zařizování domácnosti je mou radostí a pro nelibost své rodiny neustále hýbu s nábytkem. Ráda Vám poradím s výběrem nábytku či zařízením interiéru, proto se na mě neváhejte obrátit v komentářích pod článkem. Budu se těšit na Vaše reakce!