Zjistěte, zda v pračce náhodou nemáte plíseň. Pak je nutné ji co nejrychleji odstranit

Pračka je jedním z nejvytíženějších spotřebičů v domácnosti. Proto je třeba o tento spotřebič pečovat a nezanedbávat ani jeho čištění. Právě v pračce se ze špinavého prádla hromadí hodně bakterií a při nesprávném větrání a zanedbání péče může docházet i k hromadění plísní.

Kde se plíseň nejvíce usazuje

Plíseň se v pračce nejvíce usazuje tam, kde se zdržuje voda. Nečistoty a bakterie tak můžete najít v gumovém těsnění kolem bubnu. Nejčastější výskyt je v dávkovači na prací prostředky, kde se usazují zbytky přípravků. Pokud tato místa necháte dlouho nevyčištěná, začnou se zde tvořit plísně.

Jedlá soda a ocet

Nejúčinnějším domácím čističem je kombinace jedlé sody a octa. Tato směs se dá využít kdekoliv jinde v domácnosti s úžasným čistícím efektem. Do pračky stačí nasypat potřebné množství sody a ocet. Zapnete program na nejvyšší teplotu a pračka se tím krásně vyčistí.

Dávkovač na prací prostředky vyčistíte tak, že jej položíte do lázně z octa a sody a necháte chvilku působit. Všechny zbylé nečistoty dočistíte starým zubním kartáčkem.

Po vyčištění všech míst, kde se našly nečistoty, důkladně místa vytřete suchým ručníkem nebo hadříkem. Tím odstraníte zbytek tekutiny, která zůstala po čištění. Obzvlášť náchylné na usazení zbylé tekutiny je právě gumové těsnění.

Foto: Shutterstock

Jak předejít usazování plísní

Naučte se pravidelné čistit pračku. Opravdu stačí mít po ruce jedlou sodu a ocet. Důležité je také po každém vyprání pračku nechat otevřenou. Pootevřete také dávkovač, aby odešla vlhkost i z této nádobky.

Foto: Shutterstock, zdroj: thespruce, familyhandman