Zvyšte účinnost pracího prášku o 100 %. Není to vůbec nic těžkého

Vytáhnout z pračky čerstvě vyprané a voňavé prádlo, ale při jeho věšení zjistit, že se z něj nevypraly všechny skvrny a nečistoty? To není nic ojedinělého. Tuto neblahou zkušenost má každá hospodyňka bez ohledu na to, jak drahý a kvalitní prací prášek použila. Známá značka prášku na praní totiž nezaručí, že vaše prádlo bude dokonale vyprané. Nejdůležitějším indikátorem jsou především prací schopnosti jednotlivých prášků. Oblečení se zaschlými skvrnami ale nemusíte hned vyhazovat, nebo ho rozstřihávat na hadry a utírat jím prach. To by zamrzelo především u oblíbených a drahých outfitů. Naštěstí to jde i jinak. Jak tedy zaručeně odstraníte skvrny od vína, borůvek nebo od krve z vašich oděvů?

Jak na správné praní prádla

Aby vaše prádlo vonělo čistotou, je potřeba dbát také na čistotu pračky. Nevábně zapáchající pračka vám totiž prádlo dokonale nevypere. Pračku tedy pravidelně čistěte od všech nánosů. Kontrolujte buben pračky, nádobku na prací prášek, těsnění, samotný filtr i odpadní hadici. Vhodné je také pračku čas od času pustit na prázdno a přidat do ní čisticí prostředek, který z ní odstraní neviditelné nečistoty. Na to je vhodný například ocet nebo jedlá soda. Při praní zároveň dodržujte pokyny od výrobce pračky. Používejte potřebné množství pracího prostředku, zvolte vhodný prací program a především do pračky nevkládejte větší množství prádla, než je určeno.

Foto: Shutterstock

Zvyšte účinek pracího prášku

Nachází se na vašem oblečení nevzhledné skvrny i po jeho pečlivém vyprání? Zakupte si hydroxid amonný neboli amoniak. Přidáním amoniaku do praní zvýšíte bělící účinky vašeho pracího prášku a nečistoty tak nebudou mít šanci. Jak na to? Rozmíchejte lžíci amoniaku do pěti litrů vody a následně tři lžíce této směsi vložte do bubnu pračky. Toto bělení je vhodné především na světlé prádlo, které díky tomu nebude zašedlé a nevzhledně flekaté. Tento způsob praní vám ušetří váš šatník i peněženku.

Foto: Shutterstock, zdroj: Cleanpedia, TasteofHome