Open space interiéry získávají v České republice stále více na oblibě. Otevřené bytové dispozice tohoto typu jsou typické rozsáhlým prostorem, větším množstvím světla i dělením do jednotlivých zón, aniž by mezi nimi byly zdi. Pokud jsou v daném interiéru vysoké stropy nebo trámy, open space ještě více získá na atraktivitě. Jak takový prostor upravit, aby vypadal uceleně a zároveň plnil všechny funkce?

Jednotlivé zóny lze oddělit za pomoci osvětlení

Je jen na vás, jak si propojený prostor uspořádáte, existuje však několik způsobů, kterými je možné se řídit. Základem je klasické uspořádání do oddělených zón tak, jak by se nacházely i v jednotlivých místnostech – kuchyně, jídelna, obývací pokoj. Skvělý způsob, jak odlišit tyto zóny, je osvětlení.

Tento koncept lze použít i v menších prostorech. V takovém případě jsou doporučovány bílé stěny a světlé podlahy, díky nimž bude prostor vypadat opticky větší. Život pak tomuto prostoru vdechne barevný nábytek a doplňky.

Oblíbeným typem rozdělení jednotlivých zón je i barový pult, který může tvořit předěl mezi kuchyní a obývákem a zároveň může sloužit jako místo k sezení. Celý prostor pak lze propojit stejnobarevnými detaily a zároveň jednotlivé zóny odlišit například odlišnými vzory na záclonách či polštářích.

Pro open space prostory se skvěle hodí průmyslové budovy

Rozdělení zón lze rovněž provést za pomoci koberců – do kuchyně například použít jednodušší v přírodních barvách a do obývací místnosti naopak nějaký dominantnější. Menší koberečky lze využít i k pracovním stolům nebo rohovým zónám určeným k relaxaci.

Velkým plusem je, když je otevřený interiér situován do nějakého tematického prostoru, například do staré továrny, stodoly nebo jiných specifických míst, která už od začátku dodávají místnosti dojem autentičnosti.

Právě takovéto open space prostory jsou hodně vyhledávané, ať už se jedná o rustikální či průmyslový styl. Nábytek i doplňky lze tematicky sladit s typem prostoru, není však nutně dáno, že by v průmyslovém bytě nemohl být rustikální nábytek a naopak.

photo-1502005229762-cf1b2da7c5d6
photo-1518733057094-95b53143d2a7

Foto: Unsplash.com.

redakce

Zajistit si bydlení snů zpravidla není žádná legrace - a přes to - je to jeden z životních cílů většiny z nás. Problémy, kterými si procházíme při zařizování bydlení řešili už generace před námi a podobné problémy čekají i naše potomky. Díky našemu portálu získáte spoustu cenných rad a tipů, díky kterým bude vaše cesta k bydlení snů o něco snadnější!